בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גרינספן: הכלכלה האמריקאית במגמת האטה 
 
 
חדשות ביזנס פורטל

לדברי גרינספן, עדיין מוקדם לומר אם המצב הנוכחי יוכל למנוע את העליה באינפלציה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הכלכלה האמריקאית מראה סימנים של האטה, ואם מגמה זו תמשיך ירד הסיכון לעליה בשיעור האינפלציה, כך אומר היום (חמישי) נגיד הבנק המרכזי בארצות הברית, אלן גרינספן, בפני ועדת הבנקאות של הסנאט.
 
לדברי גרינספן, למרות מגמת ההאטה המסתמנת בתקופה האחרונה, בעקבות חשש מהעלאות הריבית של הבנק המרכזי, עדיין מוקדם לומר אם המצב הנוכחי יוכל למנוע את העליה באינפלציה. זאת, במיוחד לאור רמת האבטלה הנמוכה ומחירי הנפט הגבוהים. ``מוקדם מדי להסיק כי חששות אלה כבר מאחורינו`` אמר הנגיד.

"לפחות לעת עתה אנו עדים להאטה בהוצאות על מוצרי צריכה ועל בתים מרמות השיא בהם היו. לעומת ההאטה הזו אנו עדים לעליה בפיריון העבודה העוזרת למנוע עליית מחירים. העסקים ממשיכים להשקיע בטכנולוגיות לחיסכון בעבודה והזמנות חדשות לציוד כזה ממשיכות לגדול", אמר גרינספן והדגיש כי
הירידה בביקושים עלולה להביא לקיצוץ בהשקעות בדרכים ומוצרים להגדלת הפיריון.

החשש מעליה בשיעור האינפלציה עדיין קיים, אמר נגיד הפדרל ריזרב, והסביר כי לא מדובר רק ברמת המחירים הגבוהה של הנפט. שיעור האינפלציה עלה, לדבריו, גם בניכוי מוצרי האנרגיה.

לפי התחזיות האחרונות של הפד, הכלכלה האמריקאית צפויה לצמוח השנה ב-%4-%4.5. שיעור האינפלציה לצריכה פרטית צפויה להיות בין %2.5 ל-%2.75, בעיקר בשל מחירי הנפט הגבוהים. רמת האבטלה צפויה להשאר ברמתה כיום %4.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by