בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הפגנות בפתח פסגת המדינות המתועשות  
 
 
רויטרס

אלפים מאזרחי האי אוקינאווה, המארחת את הועידה, יצרו שרשרת אנושית, באורך של 17 ק"מ, המקיפה את בסיס הצבא האמריקני הגדול באי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ערב פסגת המדינות המתועשות באי אוקינאווה ביפאן, יצרו אלפי אזרחים יפניים באי שרשרת אנושית המקיפה את הבסיס הצבאי האמריקני באי.
 
השרשרת, באורך 17 ק"מ, הקיפה את הבסיס האמריקני הגדול ביותר באזור דרום אסיה, יום לפני הגעתו של הנשיא ביל קלינטון לפסגה.

היפנים הפגינו במחאה על הבסיס הצבאי שממוקם בלב האי, ודרשו שארה``ב תוציא את חייליה מהאי ותסגור לאלתר את בסיסי הצבא באי. לטענתם בסיס צבאי בלב האי יוצר אווירה של לחימה במקום של שלום וחופש.
 
"האי אוקינאווה סבל מספיק מלחמות ואנחנו מפחדים שההיסטוריה תחזור על עצמה", אמר אחד המארגנים של שרשרת המחאה. קבוצת המחאה מנהלת מאבק נגד בסיסי הצבא האמריקני מזה תקופה ארוכה. לדבריהם האי מהווה רק אחוז אחד מכל אדמות יפן, אבל הוא מכיל בתוכו 75 אחוז מבסיסי הצבא האמריקני ביפן.

המוחים מבטיחים כי ימשיכו לנצל את הועידה המתקיימת באי, במהלך סוף השבוע, על מנת לקדם את מאבקם ולזכות בתשומת ליבו של העולם לעניין.

ועידת שמונה המדינות המתועשות תתקיים באי במשך שלושה ימים, מיום שישי ועד ליום ראשון. שמונה המדינות, שחלק ממנהיגיהן כבר נחתו באוקינאווה, הן ארצות הברית, צרפת, איטליה, גרמניה, יפן, בריטניה, קנדה ורוסיה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by