בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעת הגישור של ארה"ב: לגבש הסכם חלקי בלי ירושלים  
 
 
חדשות  נענע

לפי ההצעה יתבצעו חילופי שטחים באזור ירושלים, אך פתרון הקבע לשליטה בעיר העתיקה ידחה; נמשך המשבר בשיחות: ערפאת מסרב לקבל את הצעת הפשרה שישראל קיבלה כבר עקרונית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בקמפ דיוויד עדיין ממתינים במשלחות ארצות הברית וישראל לתשובות הפלסתינים על הצעת הגישור האמריקנית. הצעה אשר נתקבלה כבר באופן עקרוני על ידי ראש הממשלה, אהוד ברק.
 
עיתון "מעריב" מדווח כי האמריקנים מציעים בין היתר להעניק לפלסתינים ריבונות בשכונות החיצוניות כמו אבו-דיס ועזריה, ואוטונומיה אזרחית בשכונות הפנימיות במזרח העיר כמו בית-חנינא ושועפט. בנוסף לכך ידחה המשא ומתן על מעמדה של העיר העתיקה לדיון עתידי בשיחות על הסדר הקבע, ולא יכלל בהסכם הסעיף שביקשה ישראל בדבר "סיום הסכסוך".
 

יסופחו גושי התנחלויות

בתמורה יסופחו לירושלים מעלה-אדומים, גבעת-זאב, וישובים נוספים באזור ירושלים. בין היתר יסופחו גושי התנחלויות אשר יכילו כ- 150 אלף מתנחלים.

ערפאת מוסיף בינתיים להתעקש על ריבונות מלאה של הפלסטינים בכל מזרח ירושלים, אותה כבשה ישראל בשנת 67 מידי ירדן.
 
 

המדינה הפלשתינית תכלול %94 משטחי הגדה

על פי הצעת הגישור תכלול המדינה הפלשתינית כ- %94 משטחי הגדה, כאשר בשלב הראשון יועברו %80 ויתר השטח יועבר בכפוף למצב האזורי בעתיד. אולם, לא תהיה זכות שיבה של פליטים לישראל הריבונית.
 

קלינטון עשוי להקדים את שובו לארה"ב

ברק, ערפאת ומשלחות ישראל והפלשתינאים יישארו בסוף השבוע בקמפ דייוויד, לאחר שנענו לבקשת הנשיא קלינטון להמתין לו עד שובו מפסגת המדינות המתועשות ביפן.

מגלי צה``ל נמסר כי הנשיא קלינטון עשוי להקדים את שובו לקמפ דיוויד בצל איום במשלחת הישראלית לעזוב את המקום. זאת, במידה וערפאת לא יקבל את הצעת הגישור האמריקנית.

עד לשובו של הנשיא מיפן מזכירת המדינה האמריקאית מדלן אולברייט ממלאת את מקומו. מהמשלחת הישראלית נמסר כי ייתכנו מגעים לא פורמליים, אבל אין דיונים רשמיים וקבוצות העבודה לא מתכנסות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by