בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רשמית: ברק מוכן לריבונות משותפת במזרח ירושלים 
 
 
רויטרס

השר מיכאל מלכיאור אישר בראיון לרשת ה-BBC כי ישראל תתפשר בעניין הריבונות. הפלסטינים עדיין דורשים ריבונות מלאה במזרח העיר. השיחות הפורמליות חודשו - עד לכניסת השבת. עד יום ראשון: קלינטון חוזר לקמפ דיויד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה ברק הסכים לכך שחלקים מירושלים יהיו בריבונות משותפת - כך אומר היום (שישי) לראשונה ולציטוט שר בממשלת ישראל. "אנחנו מדברים כעת על הצעת הגישור של ארצות הברית, לפיה ירושלים המאוחדת תהיה בריבונותינו", אמר השר מיכאל מלכיאור. "עם זאת, יהיו כמה סממנים של ריבונות משותפת ברובעים הערביים בפאתי ירושלים".
 
 
מלכיאור, החבר בצוות ההסברה הישראלי, הוסיף כי ריבונות משותפת אינה "מינהל עצמי שתכליתו איסוף אשפה ברחובות". שר המשפטים, יוסי בילין, אמר באותו עניין ש"אסור שמיתוס אחדות ירושלים ימנע הסכם היסטורי".
 
 
מלכיאור אמר את הדברים לרשת ה-BBC הבוקר, ביומה ה11- של הפיסגה בקמפ דיויד, כאשר ניראה שאין כל סימנים לפריצת דרך בשיחות. הצעת הגישור של האמריקאנים נתקלה בהתנגדות עזה מהצד הפלסטיני, שממשיך לדרוש בתוקף ריבונות מלאה במזרח העיר.

הנשיא קלינטון, במקביל, אמור לקצר את שהותו בועידת המדינות המתועשות ביפן, ולחזור לארצות הברית כבר ביום ראשון. בשיחות עם עיתונאים ביפן, אמר קלינטון כי שני הצדדים ממשיכים לנסות ולהגיע להסכם, והוא מלא תקווה שכך אכן יהיה.
 
 
 
מעבר לדברים שאמר מלכיאור, מסרו מקורות ישראלים ופלסטינים גרסאות שונות באשר למסמך הגישור האמריקאני.

חנאן עשראווי, דוברת המשלחת הפלסטינית, אמרה שהשר מלכיאור אמר דברים שעדיין לא פורסמו ברבים, והוסיפה כי הפערים בין הצדדים עדיין גדולים. "נושא ירושלים הוא עדיין נושא קשה מאוד, ואני חושבת שהפתרון צריך להיות על בסיס החוק הבינלאומי", אמרה בראיון לרשת ה-CNN.
 
בינתיים, עד לחזרתו של הנשיא קלינטון, מזכירת המדינה מדלן אולברייט מובילה את השיחות הבלתי פורמליות בין הצדדים. ביומיים האחרונים היא נפגשה פעמיים בנפרד עם ראש הממשלה ברק ועם ראש הרשות ערפאת.

הערב יכנסו הדיונים פעם נוספת להילוך איטי, לאחר כניסת השבת. קודם לכך תערך ארוחה ערב שבת חגיגית, שתהיה השנייה מאז הגיע הצוות הישראלי לקמפ דיויד.
 
______________________
תרגום: גל אלון
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by