בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בעולם 
עצמות אדם התגלו ליד מכון הניסויים של ד"ר מנגלה בברלין 

עצמות אדם התגלו ליד מכון הניסויים של ד"ר מנגלה בברלין

 
בעולם |
 

עבודות לסלילת כביש באוניברסיטה מקומית הובילו לחשיפת מצבור גדול של עצמות אדם. בין היתר, נמצאו "גולגולות סדוקות, שיניים, חוליות", חלקן עם הערות בכתב יד שככל הנראה שייכות לקורבנותיו של יוזף מנגלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ד"ר יוזף מנגלה
 ד"ר יוזף מנגלה   צילום: Getty Images 
 
 

גולגלות, חוליות ושיניים - אלה רק חלק מהממצאים במצבור גדול של עצמות שהתגלה בברלין, 100 מטרים בלבד מהמקום בו התנהל מכון המחקר של הרופא הנאצי יוזף מנגלה. האוניברסיטה החופשית של ברלין שבשטחה התגלו העצמות, דיווחה היום (חמישי) על התגלית - שנתיים אחרי שבמקום נמצאו העצמות הראשונות. על פי ההערכות, מדובר בחלקי גוף שנשלחו על ידי מנגלה ממחנות ההשמדה לצורכי מחקר בברלין.

 

עוד חדשות מהעולם:

 

החפירות הארכיאולוגיות בשכונת דאהלם היוקרתית של הבירה הגרמנית באדמות השייכות כיום לאוניברסיטה. במלחמת העולם השנייה פעל במקום "מכון הקייזר וילהלם לתורשה ולשיפור הגזע", שבו רוכזו עצמות רבות של קורבנות הניסויים של המדענים הנאצים, כמו גם עצמות של בני אדם שחיו במושבות גרמניות בחלקים אחרים של העולם.

 

פרופ' סוזן פולוק, מרצה לארכיאולוגיה שבאוניברסיטה שהייתה ממובילות החפירות, בחפירות נחשפו "גולגלות מנופצות, שיניים וחוליות" ועצמות נוספות, חלקן של ילדים. על כמה מהעצמות נמצאו כתובות בכתב יד ובכמה מהחוליות נמצאו שאריות דבק, דבר המעיד שכנראה היו חלק משלדים לתצוגה. 

 

העצמאות שנמצאו ב-2014 לא זוהו והתגליות החדשות מציבות בפני החוקרים "הזדמנות חדשה להפנות זרקור לתגלית החריגה והנסיבות שבגינן הם נקברו", אמר יורג האספל, ראש המשרד לאתרי זיכרון בברלין. חוקרי האוניברסיטה פועלים כעת על מנת לקבוע בוודאות את מקורן של העצמות ולאשר באופן ודאי כי הן שייכות לקורבנותיו של מנגלה, לצד המשך עבודות החיפוש באזור.

 

"מכון הקייזר וילהלם" שינה את שמו לאחר המלחמה וכיום נקרא "מכון מקס פלנק לפסיכיאטריה". מוקדם יותר השנה הורו בהנהלת המוסד האקדמי לעריכת בירור מקיף בארכיונו לאחר שנמצאו בו חלקי גוף ומוחות של קורבנות נוספים של ניסויים שביצעו הנאצים.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by