בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
אושרה תכנית להסדרת הכפר הבדואי ביר הדאג' בנגב 

אושרה תכנית להסדרת הכפר הבדואי ביר הדאג' בנגב

 
בארץ |
 

על פי התכנית החדשה של השר אריאל, תבוטל הגבלה קודמת לפיה נדרשת כמות מינימלית של משפחות המסכימות לעבור למגורי הקבע. בנוסף ישווקו מגרשים לבניית 1,300 יחידות דיור. אריאל: "הסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב מהווה מטרה אסטרטגית עבור מדינת ישראל"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השר אריאל. "הסדרת ההתיישבות הבדואית - מטרה אסטרטגית "
 השר אריאל. "הסדרת ההתיישבות הבדואית - מטרה אסטרטגית "   צילום: חדשוות 10 
 
 

מועצת מקרקעי ישראל בראשות השר משה כחלון אישרה היום (שלישי) את התכנית להסדרת הכפר הבדואי ביר הדאג' שבמערב הנגב. במסגרת התוכנית, שיזמה הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב בראשות המנכ״ל יאיר מעיין, וקיבלה את ברכתו של השר הממונה, אורי אריאל, בוטלה ההתניה הקודמת לפיה נדרשת הסכמת 390 משפחות ליישוב החדש, ובנוסף יתאפשר שיווקם של 900 מגרשים שישמשו לבניית 1,300 יחידות דיור ולחקלאות.

 

עוד נמסר כי במקביל להחלטות הללו, תמשיך הרשות לפיתוח והתיישבות הבדואים בנגב בעבודות לפיתוח היישוב וקידום התשתיות החיוניות, על מנת לזרז את המעבר ליישוב הקבע. "זהו עוד צעד במשימה שהצבנו לעצמנו בדרך להסדרה מלאה של ההתיישבות הבדואית בנגב. נמשיך ונפעל ביתר שאת, יחד עם הממשלה, התושבים וההנהגה לקידום המטרה", נמסר ממנכ"ל הרשות, יאיר מעיין.

 

השר אורי אריאל: "הסדרת ההתיישבות הבדואית בנגב מהווה מטרה אסטרטגית עבור מדינת ישראל ואנחנו פועלים למימושה במלוא המרץ. בעקבות ההחלטה היום לבטל הגבלות שלא נחוצות, יוכל הישוב הבדואי ביר הדאג' להתפתח במהירות ובצורה חוקית. זה המשך המדיניות שלנו להגביר מצד אחד את האכיפה כנגד ההשתלטות על אדמות המדינה והבניה הלא חוקית אך מצד שני להגביר גם את קצב הבניה והפיתוח עבור המגזר הבדואי בנגב".

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by