בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התעללות קשה באגף הנוער בכלא השרון 

התעללות קשה באגף הנוער בכלא השרון

 
 
חדשות נענע 


נערים נכוו, נדקרו וגולחו. הסניגור הציבורי הראשי קרא לשר לביטחון פנים ולשירות בתי הסוהר לבדוק את סדרי הבטיחות באגף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
באגף הנוער של כלא השרון התרחשו באחרונה חמישה מקרי התעללות קשים, כך עולה ממכתב ששיגר אתמול (ראשון) הסניגור הציבורי הראשי, פרופסור קנת מן, לשר לביטחון פנים ולשירות בתי הסוהר. מן קרא במכתבו לבדוק את סדרי הבטיחות באגף, והוסיף שייתכן שהמקרים הם "חלק מתופעה רווחת בין כתלי אגף הנוער בכלא השרון".
 

אחד הקורבנות, כך עולה מהמכתב, הוא נער הסובל מפיגור שעבר שני ניתוחי לב. לפני שבעה חודשים הכו אותו נערים הכלואים במקום, שפכו עליו מים רותחים, גילחו את ראשו, דקרו אותו וגנבו את נעליו ובגדיו. בעקבות המקרה הורה בית המשפט להעביר את הנער למעצר במעון נעול.

במכתבו חשף פרופסור מן סיפור מזעזע נוסף: נער בן 18 נפל קורבן להתעללות קשה, לאחר שנערים אחרים שפכו על גופו מים רותחים המהולים במרגרינה וסוכר. סניגורו, עו"ד ציון דרחי, סיפר כי לנער נגרמו כוויות קשות בפניו. אחיו של הקורבן, בן 16, שכלוא אף הוא במקום, נפל גם הוא קורבן להתעללות קשה, לאחר שנדקר 14 פעמים בכל גופו. סניגורו, עו"ד גיל אידלמן, דיווח כי הנער אושפז כתוצאה מכך.

"הסוהרים לא עשו שום דבר כדי למנוע את זה", אמר אביו של הנער, "הם אמורים למנוע מקרים כאלה".

"שירות בתי הסוהר אמון על שמירת ביטחונם של החוסים", טוען פרופסור מן במכתבו, "ואף כי עסקינן באוכלוסייה בעייתית, מחובתם החוקית והמוסרית של שלטונות בתי הכלא היא לשמור על ביטחונם של החוסים בין כתליו".

עיתון "מעריב" מדווח כי בשנה וחצי האחרונות הוכפל מספר הנערים הכלואים באגף הנוער בכלא השרון, אך מספר הסוהרים לא גדל, כמתחייב. דוברת שירות בתי הסוהר, גונדר משנה אורית מסר-הראל: "אל אגף הנוער בכלא השרון מגיעים הנערים הבעייתיים ביותר. באגף הנוער יש הקפדה על אבטחה מתמדת על הכלואים, אולם לא ניתן למנוע לחלוטין תופעות של אלימות באגף. בכל מקרה, השב"ס יבדוק את כל המקרים לגופם ויפעל בהתאם".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by