בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זהות לאומית פלסטינית בבתי הספר בישראל ובשטחים 

זהות לאומית פלסטינית בבתי הספר בישראל ובשטחים

 
 
חדשות נענע 


הרשות הפלסטינית הודיעה היום על הפעלת תוכנית לימודים עצמאית; בתיכונים ערביים בישראל יעסקו בזהות לאומית פלסטינית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרשות הפלסטינית הודיעה היום על הפעלת תוכנית לימודים עצמאית, שתחליף את תוכנית הלימודים המצרית בעזה ותוכנית הלימודים הירדנית בגדה. התוכנית תילמד גם במזרח ירושלים. מעתה גם יודפסו כל ספרי הלימוד בשטחי הרשות. גורמים פלסטיניים אמרו שבכך נסגרה הדלת בפני אפשרות להקמת קונפדרציה עם ירדן, כך נמסר מגל"צ.
 
בשנת הלימודים הקרובה תופעל בעשרות תיכונים ערביים בישראל תוכנית לימודים שעוסקת בזהות לאומית פלסטינית, כך מדווח האתר YNET. את התוכנית גיבשה ועדת המעקב לענייני החינוך הערבי, הפועלת בחסות הוועד הארצי של ראשי הרשויות המקומיות הערביות.

את תוכנית הניסוי ואת התוכנית המלאה מממנת קרן טאעון הפלסטינית, שפועלת בבית חנינא. בגיבוש התוכנית נעזרה הוועדה בשני מכוני חינוך ברמאללה: המרכז ליצירתיות המורה ברמאללה, שכבר גיבש תוכנית זהות לאומית פלסטינית אותה הוא מפיץ בבתי הספר בשטחים. מכון החינוך השני הוא מרכז קטאן, שהדמות המרכזית בו הוא פרופ` איברהים אבו לוגוד, מבכירי המרצים באוניברסיטת ביר זית, ומי שעמד בראש הוועדה לתכנון התכנים ומטרות החינוך הפלסטיני, שהקים משרד החינוך הפלסטיני.

התוכנית הופעלה בשנת הלימודים האחרונה באופן ניסיוני בשבעה תיכונים בנצרת, אום אל פאחם, טמרה וכפר יאסיף.

הסכסוך הישראלי-פלסטיני יילמד מנקודת מבט פלסטינית. כמו כן יילמדו היוצרים הפלסטינים תוופיק זיאד, סמיח אל קאסם, מחמוד דרוויש, חנא אבו חנא ואחרים.

לדברי מרכז הוועדה, עאטף מועדי, יש צימאון גדול של תלמידים בבתי הספר הערביים בישראל לעיסוק בזהות הלאומית הפלסטינית. "ספרי ההיסטוריה בהם לומדים תלמידים ערבים בישראל מעוותים ומסולפים", הוא טוען, "למה תלמיד ערבי חייב ללמוד את ביאליק טשרניחובסקי ורחל, ולא יכול ללמוד את תאופיק זייאד, מחמוד דרוויש וסמיח?"
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by