בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ירידה של %10 בהיקף גיוסי חברות ההיי-טק הישראליות 

ירידה של %10 בהיקף גיוסי חברות ההיי-טק הישראליות

 
 
חדשות ביזנס פורטל

שינוי מגמה, לראשונה מזה שנה וחצי, בהיקף גיוסי הון של חברות היי-טק ישראליות. תחום התקשורת הופך פופולרי, על חשבון האינטרנט

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ממצאי הסקר הרבעוני המקיף אותו עורכת חטיבת המחקר של זינוק - איזראל ונצ`ר קפיטל, מלמדים על שינוי מגמה, לראשונה זה שנה וחצי, בהיקף גיוסי ההון של חברות היי-טק ישראליות ברבעון השני, תוך ירידה של %10 לעומת הרבעון הראשון.
 

המחקר זכה לשיתוף פעולה מלא מצד קרנות הון הסיכון הישראליות- 72 במספר, וממצאיו ה מלמדים כי במהלך הרבעון השני של 2000 גייסו 120 חברות היי-טק ישראליות פרטיות סכום של 609.9 מיליון דולר. סכום זה נמוך ב-%10 מהסכום שגויס על ידי החברות ברבעון הקודם שהסתכם ב-676.7 מיליון דולר, וגבוה ב-%175 בהשוואה לסכום שגויס ברבעון המקביל בשנת 99, שהסתכם ב-222 מיליון דולר.

ירידה זו בהיקף הגיוסים של חברות היי-טק הנה תופעה חדשה בשוק ההיי-טק המקומי שהתאפיין עד כה בשיעורי גידול חדים מידי רבעון. כך למשל שיעור הגידול הממוצע של גיוסי החברות בשנת 99 היה %27, וברבעון הראשון של 2000 אף נרשם גידול של %97 בגיוסי החברות בהשוואה לרבעון האחרון של 99.

הירידה בהיקף הגיוסים ברבעון השני מוסברת בירידת ההשקעות של משקיעים שאינם קרנות הון סיכון ישראליות. משקיעים אלה, הכוללים קרנות הון סיכון זרות וגם חבורת השקעה מקומיות ומשקיעים מקומיים פרטיים, הקטינו השקעותיהם בחבורת ההיי-טק הישראליות ב-%24 ובכך השפיעו על הסכום הכולל שגייסו חברות ההיי-טק.

ירידה נוספת שנרשמה ברבעון השני היא ירידה במספר החברות שגייסו הון. 120 חברות ההיי-טק ישראליות פרטיות גייסון הון ברבעון השני לעומת 134 חברות ברבעון הקודם. 5.1 מיליון דולר היה סכום הגיוס הממוצע במהלך הרבעון סכום הזהה לזה שהיה ברבעון הקודם.
יחד עם זאת יש לציין כי סך הגיוס במחצית שנת 2000 הסתכם 1,286 מיליון דולר והוא גבוה ב-%27 מהסכום שגייסו חברות היי-טק בשנת 99 כולה.

תופעה ייחודית נוספת לרבעון היא עליית חלקן קרנות הון הסיכון המקומיות בסך גיוסי חברות ההיי-טק. חלקן של הקרנות הישראליות היה במגמת ירידה שהחלה ברבעון השני של 99. בשיאה של מגמת ירידה זו, ברבעון הראשון של 2000 הגיע חלקן של הקרנות הישראליות ל-532 בלבד מסך הגיוסים. ברבעון השני השתנתה כאמור מגמה זו והסכום שהשקיעו הקרנות הישראליות הגיע ל-%43.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by