בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מידע מסווג של ה-CIA מוצג לראווה ברשת  

מידע מסווג של ה-CIA מוצג לראווה ברשת

 
 
איי.פי.

מפעיל האתר, שמפרסם מסמכיים ממשלתיים סודיים מאז 96', טוען שקיבל את המידע דואר אלקטרוני משולח אנונימי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אתר פרטי פרסם דף תדריך הכולל מידע על תקציבי סוכנות הביון ה-CIA ומערך הסגל של הסוכנות. הדף פורסם על ידי ג`ון יאנג (64), ארכיטקט מניו-יורק, שאתר האינטרנט שלו הציג מסמכים ממשלתיים בנושאי מודיעין מאז שנת 1996. בחודש שעבר, פרסם יאנג גרסא בלתי ערוכה של ההסטוריה הסודית של ההפיכה באיראן בהכוונת ה- CIA שבמקור פורסמה באתר הניו יורק טיימס עם קטעים מצונזרים. את דפי המידע על ה- CIA טוען יאנג שקיבל בתיבת דואר האלקטרוני משולח אנונימי מיפן.
 
"יש לנו הזמנה קבועה לכל מי שרוצה לפרסם משהו שהממשלות אינן מעונינות שיפורסם", אמר יאנג, שהבהיר כי אינו ערב לאמינות המידע המופץ על ידו. "אנחנו משלימים עם זה ונותנים לאנשים להגיד לנו אם זו מתיחה או מידע אמיתי".

דובר ה-CIA, ביל הארלו סירב להגיב על המסמכים, אך בכיר בשירות המודיעין האמריקני אמר שלא לייחוס שבכירים בסוכנות היפנית הורשו למידע שבתדרוך בעת ביקור במטה ה-CIA ביוני 1998. "חשיפה ציבורית של המידע הזה היא בעייתית", אמר המקור. "במונחים של מידע (בתדרוך), זה לא עניין של מה בכך. אנחנו תמיד דאגנו שמידע מסווג לא ייחשף לציבור".

לפי הנתונים שפורסמו, מספר האנשים שעובדים בתוכנית מודיעין החוץ הלאומית, המקיפה את כל פעילות מודיעין החוץ האזרחית והצבאית, קטנה ביותר מ-20 אחוז - כ- 20 אלף עובדים - בין השנים 1991 ו-1998. כמו כן ניתן למצוא באתר קובץ המכיל את שמות, תאריכי הלידה והתארים של מאות מעובדי הבולשת היפנית.

יאנג אמר שפנו אליו שני סוכני FBI שיסיר את רשימות הסוכנים מהאתר, ולאחר שסירב להיענות לבקשתם - נאמר לו לצפות לפניה ישירה מהממשלה היפנית. דוברת מטה ה-FBI ג`ולי מילר אמרה שאינה מכירה את יאנג או את אתר האינטרנט שלו.

ההערכה הרווחת היא כי המקור למידע הוא סוכן יפני שהתפטר מהשירות לאחר שהופעל עליו לחץ בדצמבר 1998.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by