בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים במשלחת הישראלית: הפסגה תוכרע תוך 24 שעות 
 
 
חדשות נענע 

גורמים במשלחת הישראלית אומרים כי נראה שהפלסטינים ידחו את הצעת הגישור האמריקנית ומשמעות הדבר היא סיום הפסגה ללא הסכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
במשלחת הישראלית לשיחות בקמפ דייוויד אומרים הבוקר (שלישי) כי נראה שהפלסטינים ישיבו בשלילה להצעת הגישור האמריקני. הגורמים הוסיפו כי משמעות הדבר היא שהפסגה תסתיים ללא הסכם. במשלחת מאמינים שבמהלך 24 השעות הקרובות יוכרע גורל הפסגה.


 
במהלך הלילה לחץ הנשיא קלינטון על צוותי המשא ומתן הישראלים והפלסטינים להגיע להכרעה כדי להתחיל בניסוח טיוטת הסכם הקבע.

יועצו של ראש הממשלה, אלדד יניב, אומר הבוקר לגלי צה"ל כי ברק מתכוון לחזור לישראל עם הסכם שישים קץ לסכסוך עם הפלסטינים עם הסכם: "ברק לא מתכוון לחזור לירושלים בלי סיום סופי של הסכסוך ותחילתה של תקופה חדשה שמשמעותה: הם שם ואנחנו כאן".

עיתון "הארץ" מדווח הבוקר כי הנשיא קלינטון עוסק כעת בניסוח ההסכמות בין הצדדים, בנושאים המשניים של המו"מ. במהלך הלילה נועד קלינטון עם יו"ר הרשות הפלסטינית, לקראת הצהרים הוא ייצא לביקור בועידה בארקנסו, והוא ישוב לקמפ דייוויד רק לקראת חצות, להמשך הדיונים.

ביומיים האחרונים מנהל קלינטון ישיבות ממושכות עם הצוותים משני הצדדים. חברי המשלחות הציגו לו את הטיוטות והניסוחים שאליהם הגיעו במגעים האינטנסיוויים שקיימו בימי היעדרו של הנשיא מהפסגה. קלינטון ישב עם שני נציגים מכל משלחת, שהתחלפו בהתאם לנושאים הנידונים.

גורמים במשלחת הישראלית אומרים כי אם ייחתם הסכם ישראל תפנה במסגרתו את ההתנחלויות ברצועת עזה.
 
 
במערכת הפוליטית גוברת ההערכה כי ראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו יחזור לפוליטיקה. במסיבת עיתונאים שערך אמש, גינה נתניהו את הויתורים של ראש הממשלה הנוכחי ואמר כי :"אומה אינה מוסרת את עיר בירתה".

חברת הכנסת לימור לבנת מהליכוד חיזקה הבוקר את דבריו של נתניהו וטענה כי הדברים נאמרו מפיו של אזרח מודאג בלי קשר לכוונותיו הפוליטיות: "ראש הממשלה לשעבר רואה איך הולכים וקורעים מאיתנו את בירתנו וזה כואב לו", דברי לבנת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by