בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פסגת קמפ דיוויד: כישלון 
 
 
חדשות נענע 

הבית הלבן הודיע רשמית - הצדדים לא הצליחו להגיע להסכם. קלינטון הודיע על כשלון הפסגה לאחר שהפלסטינים דחו את כל הצעות הגישור האמריקניות וההצעות הישראליות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פסגת קמפ-דיוויד הסתיימה ללא כל הסכם. סוכנות רויטרס מדווחת כי הבית הלבן הודיע רשמית בשעות הערב כי הצדדים "לא הצליחו להגיע להסכם".


קלינטון עומד לעזוב בעוד מספר שעות את קמפ-דיוויד לאירוע בארקנסו. עד לשעות הבוקר עוד שררה בקמפ-דיוויד ההערכה כי קלינטון ישוב בשעות הלילה למחנה להמשך השיחות, אולם במקום זאת הודיע הנשיא האמריקני על סיום הפסגה בכישלון.
 
סוכנות רויטרס מדווחת כי בשעות הצהריים המאוחרות הודיע יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר עראפת, כי צוות המו"מ הפלסטיני "אורז את המזוודות" וקרא להכין את שיירת המכוניות והמטוס של הצוות הפלסטיני לקראת עזיבת המחנה. על פי הדיווח עראפת זועם על הגישה הישראלית וחוסר הנכונות לפשרה עמוקה יותר בנושא ירושלים.

זמן קצר לאחר מכן החל להתארגן גם הצוות הישראלי, בראשותו של ראש הממשלה, אהוד ברק, לעזיבת המחנה. ברק הורה להכין את מטוס חיל האוויר לקראת עזיבת השיחות, ובשעה 19:30 שעון ישראל צפוי ברק לכנס מסיבת עיתונאים בה הוא יודיע על כשלון הפסגה.

דובר ראש הממשלה, גדי בלטיאנסקי, אומר הערב כי הפסגה נכשלה עקב ההתעקשות הפלסטינית וציין כי בין הצדדים לא הוסגה הסכמה בשום נושא.

כזכור, במהלך היומיים האחרונים מנהל קלינטון פגישות ארוכות עם צוותי המו"מ של שני הצדדים בניסיון לגבש הסכמות ולהוביל לפריצה בעזרת הצעות גישור אמריקניות. במהלך הלילה לחץ הנשיא על הצוותים להגיע להכרעה ולהתחיל בניסוח טיוטת הסכם הקבע.

אולם, כאמור, נראה כי הניסיונות עלו בתוהו והצדדים לא הצליחו להגיע להסכמה, כשנקודות המחלוקת העיקריות נותרו מעמדה של ירושלים ונושא הפליטים. עדיין לא ברור אם יודיע קלינטון על הסכם חלקי בין הצדדים - בנושאים שוליים יותר בהם דנו צוותי המו"מ. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by