בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק: ערפאת חשש לקבל הכרעות היסטוריות  
 
 
חדשות נענע 

כך אומר רוה"מ במסיבת עיתונאים לאחר כשלון הפסגה; לדבריו ערפאת לא נתן הבטחה לרסן את הרחוב הפלסטיני, אבל ישראל תיערך לכל אפשרות; ברק לא שולל אפשרות לממשלת אחדות; נציג אמריקני יגיע בקרוב למזה"ת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, מאשים הערב (שלישי) את יושב ראש הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, בכישלון פסגת קמפ-דיוויד.

"עמדות עראפת בנושא ירושלים הן שמנעו השגת הסכם", הדגיש ברק במסיבת עיתונאים שערך הערב בסמוך לקמפ-דיוויד. לפנות בוקר ממריא ראש הממשלה בחזרה לישראל.
 
"ערפאת חשש לקבל הכרעות היסטוריות הנדרשות כדי להביא לסיום הסכסוך. אנחנו יכולים להביט במראה, ולומר כי מוצו בשנה האחרונה כל האפשרויות להביא לסיום הסכסוך ביננו לבין בפלסטינים, סכסוך בין 100 שנים, אבל לצערנו התנאים לא בשלו", דברי ראש הממשלה .
 

ערפאת לא נתן הבטחה למנוע הדרדרות בשטחים

בתשובה לשאלת כתבים אמר ראש הממשלה כי לא שמע על הבטחה של ערפאת לרסן את הרחוב הפלסתיני. עם זאת הוא הביע תקווה כי "השכל הישר", כהגדרתו, יעזור לשמור על השקט בשטחים. "אנחנו נערך לכל אפשרות", הדגיש ברק.

הוא הוסיף כי אם תהיה הכרזה חד צדדית על מדינה פלסתינית תאלץ ישראל לנקוט בצעדים חד צדדים מצידה. לדבריו, הכרזה חד צדדית אינה מועדפת לפחות על שניים מתוך שלושת הצדדים בפסגה.

 
 

ברק לא שולל אפשרות לממשלת אחדות

ראש הממשלה אמר במסיבת העיתונאים כי אינו שולל על הסף אפשרות להקמת ממשלת אחדות לאומית. "כל האפשרויות קיימות נצטרך לחשוב על הדברים. אנחנו בסיומו של פרק מאוד חשוב- נשקול בבואנו ארצה מה נכון יותר לעשות", הדגיש ברק.
 

"לא נפסיק את המאמץ להשגת שלום"


"אנחנו לא נפסיק את המאמץ להשיג שלום ונמשיך לפעול להשגתו גם אם לא בכל מחיר. עמדות ישראל קיבלו לגיטימציה מלאה מארצות הברית. אין לאבד את התקווה. חזון השלום לא מת אבל הוא ספג מכה קשה בגלל הפלסטינים", אמר ראש הממשלה.

לדבריו, בקרוב יגיע נציג אמריקני בכיר לאזור על מנת לחדש את המשא ומתן. אולם, ברק הדגיש כי עמדות ישראל בפסגה לא יהיו תקפות אם יתחדש המשא ומתן בין הצדדים.
 

"היינו מוכנים לויתורים כואבים"

ברק אמר כי ישראל הייתה מוכנה להביא לסיום הסכסוך במחיר כואב אבל לא בכל מחיר. "חיפשנו שיווי משקל ושלום לדורות ולא כותרת למחר. הפסגה הייתה אבן דרך עיקרית ולרגע הזה גם אחרונה- בתהליך של משא ומתן אינטנסיבי ועמוק להשגת הסכם מסגרת להסדר קבע", דברי ראש הממשלה.

"ממשלת ישראל ואני כראש הממשלה פעלנו במהלך הפסגה מתוך מחויבות מוסרית ואישית, וחובה לאומית עליונה לעשות ככל הניתן להביא לסיום הסכסוך. אבל לא בכל מחיר ותוך חיזוק מדינת ישראל וירושלים בירתה", הדגיש ברק. הוא הוסיף כי במהלך השיחות נחשפו העצבים הרגישים ביותר גם של ישראל וגם של הפלסטינים אבל ללא תוצאה.

"על שלושה דברים איננו מוכנים לוותר על ביטחון ישראל על קודשי ישראל ועל אחדות העם. אם נעמוד בפני הברירה בין פגיעה בין אחד מאלה לבין הליכה לעימות הבחירה ברורה כל הישראלי. אם נצטרך ללכת לעימות נדע להישיר מבטינו לעיני ילדינו ונדע שעשינו הכל כדי למנוע עימות", אמר ראש הממשלה והדגיש כי יש להתאחד אל מול הסכנות והסיכונים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by