בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הגרלה בין בניו של ח"כ רביץ: מי יתרום לאבא כליה 
 
 
חדשות נענע 

ח"כ אברהם רביץ צריך לעבור ניתוח השתלת כליה. כל 12 ילדיו התנדבו למשימה, רק אחד עלה בגורל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דרמה במשפחתו של ח"כ אברהם רביץ מיהדות התורה. רביץ, החולה בסכרת וסובל מאי ספיקת כליות, אמור לעבור בחודשים הקרובים השתלת כליה. אישתו וכל 12ילדיו של רביץ ביקשו לתרום לו את הכליה.
 

רביץ אמר כי אישתו הייתה הראשונה שביקשה לתרום לו כליה, אולם בבדיקה רפואית שנערכה לה, היא נמצאה לא מתאימה. רביץ הודיע לשבע בנותיו כי הוא חושש לסכן את מצבן הרפואי היות והן אמורות להיכנס להריון בעתיד ולכן לא יסכים שאחת מהן תתרום לו כליה.

העיתון "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר (חמישי) כי כל חמשת בניו של רביץ נבדקו ונמצאו מתאימים לתרומה, ואז פרץ ויכוח סוער בין הבנים, כשלכל אחד מהם נימוקים משכנעים מדוע דווקא הוא זה שצריך לתרום את כלייתו. רביץ, שלא רצה להעמיק את הסכסוך בין הבנים בהחלטתו, פנה לרבו, הרב יוסף שלום אלישיב שיפסוק על מי מבניו לעבור את הניתוח.

הרב אלישיב התלבט כמה ימים במחלוקת ולבסוף קרא לח"כ רביץ והודיע לו כי לדעתו לשניים מבין בניו הנימוקים המשכנעים ביותר. אלישיב הציע לרביץ לערוך הגרלה בין שני הבנים, היות ואין אפשרות הכרעה הלכתית חד משמעית במחלוקת זו.

לפיכך התכנסו כל בני משפחת רביץ להגרלה הגדולה בביתה של אחת מבנותיו של רביץ. שמותיהם של שני הבנים הנבחרים נכתבו על פתקים ואחת מנכדותיו של רביץ היא ששלפה את אחד הפתקים. הבן שעלה בגורל הוא משה, בנו הבכור של רביץ.

רביץ אמור לעבור את הניתוח בחודש הבא לאחר יציאת הכנסת לפגרה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by