בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נמצא 'עקב אכילס' של האינטרנט 

נמצא 'עקב אכילס' של האינטרנט

 
 
חדשות נענע 

קבוצת מדענים מצאה כי פעולת טרור שתשבית את נקודות הממסר הראשיות של האינטרנט תשתק למעשה את הרשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המבנה המורכב של רשת האינטרנט הופך אותה לעמידה בפני כשלים וטעיות אך זהו גם "עקב אכילס" שלה כך אמרו אמש (רביעי) מדענים בארצות הברית.

משום שהרשת היא כה מגוונת, אם אחד מנקודות הממסר הקולטת ומעבירה אותות שידור מכיוונים שונים (node) קורסת, יש לדבר השפעה קטנה. אולם קבוצת מדענים מאוניברסיטת אינדיאנה, שניתחה את הקשרים בתוך האינטרנט, מצאו כי רשתות התקשורת עם מספר נקודות הממסר המקושרות הרבות ביותר יותקפו על ידי סייבר טרוריסטים, הדבר עלול לנפץ את הרשת לחלקים מבודדים.

"הבעיה משולה לעקב אכילס, מאוד קשה להגיע אליו אבל אם אתה יודע דבר מה על המערכת אז אתה יכול לפגוע בה", אמרה אחת המדענים שחקרה את הנושא.

כשלושה אחוזים מנקודות הממסר ברשת מושבתות בכל רגע נתון, אך הדבר לא משפיע משום שהמערכת מצליחה להתגבר על זה. "הדבר נובע מכך שרוב המידע זורם דרך כמה נקודות ממסר ראשיות. אם מישהו יפגע בזדון בנקודות הראשיות הדבר עלול לשתק את כל הרשת", אמר המדען.

החוקרים משווים את הרשת לרשת נתיבי התעופה בארה"ב. רוב שדות התעופה הם קטנים אך אם תשתק את שדות התעופה הגדולים כמו: שיקאגו, אטלנטה, ניו יורק ולוס אנג`לס, תשותק כמעט כל תנועת המטוסים.

אתר ZDNnet מדווח כי הסבירות שהנקודות הממסר הראשיות יפלו ביחד הוא קלוש. רק פעולה מכוונת יכולה להפיל את כולם באותו הזמן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by