בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הצעת חוק בסנאט: אתרים יחויבו לפרט שימושיהם בפרטים אישיים  

הצעת חוק בסנאט: אתרים יחויבו לפרט שימושיהם בפרטים אישיים

 
 
רויטרס

לפי הצעת החוק, יורשו אתרי אינטרנט להשתמש במידע אישי למטרות שיווקיות, אך יחויבו בדין וחשבון למבקרים באתר על מגבלות השימוש בפרטיהם האישיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סנאטור בכיר מגיש הצעת חוק, לפיה אתרי אינטרנט יחויבו לחשוף מה בדיוק הם עושים עם מידע אישי, שהם אוספים מגולשים. ההצעה היא ביטוי נוסף לעניין הגובר של הקונגרס בהגנת הצרכן בעידן הדיגיטלי.
 
לפי הצעת החוק של יו"ר ועדת המסחר ג`ון מק`קיין, אתרי אינטרנט יורשו להשתמש במידע אישי למטרות שיווקיות, אך יחויבו בדין וחשבון למבקרים באתר על מגבלות השימוש בפרטיהם האישיים.

"אין ספק, שעסקים צריכים ליידע צרכנים מבעוד מועד מה בכוונתם לעשות עם המידע האישי, ולאפשר לצרכנים ברירות בעלות משמעות לגבי דרך השימוש במידע", אמר מק`קיין.

אתרי אינטרנט רבים דורשים מהגולשים המבקרים באתר להקליד מידע אישי כמו שם, גיל ומיקוד כדי להיכנס לאתר; אחרים עוקבים אחר פעולותיהם של הגולשים באמצעות טכנולוגיית ה-cookies.

הועדה הפדראלית למסחר קבעה בדו"ח שהגישה במאי שנחוצה חקיקה שתבטיח את הגנת הפרטיות, על אף עמדת הבית הלבן והקונגרס, לפיה יש לאפשר לתעשייה שהות נוספת בנושא זה. כך או כך, היעדר תקן תעשייתי בר אכיפה, וניסיון למכור בסיסי מידע של לקוחות, העלה את הבעיה על סדר היום של הקונגרס.

מק`קיין הרפובליקני אמר שועדת המסחר, שהוא עומד בראשה, תערוך שימוע בנושא ותאשר את הצעת החוק בספטמבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by