בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טארק עזיז מגייס תמיכה ברוסיה להסרת הסנקציות על עיראק  
 
 
איי.פי.

זכה להצהרות תמיכה של נשיא רוסיה, מזכיר מועצת הבטחון ומנהיג המפלגה הקומוניסטית הרוסית

 
 
 
 
 
 
 
 
 

במסע לרוסיה לגיוס תמיכה להסרת הסנקציות הבינלאומית על ארצו, זכה אמש ראש ממשלת עיראק טארק עזיז בתמיכתם של גורמים בכירים במערכת הפוליטית והמדינית של רוסיה.
 

מסעו של עזיז נפתח שלשום (שלישי) בקבלת פנים ידידותית במוסקבה. אתמול הוא נועד לפגישה עם ולדימיר פוטין, בה חזר הנשיא הרוסי על התנגדות רוסיה להתקפות האוויריות המתמשכות של ארצות הברית ושל בריטניה על עיראק, שמטרתן לאכוף את איסור הטיסה באזורים מסוימים שנכפה על בגדאד. מזכיר מועצת הבטחון הרוסית, סרגיי איבנוב, הבטיח לעזיז שמוסקבה תמשיך במאמציה להסיר את הסנקציות, שמכבידות על האזרחים העיראקים.

תמיכה נלהבת במיוחד בטענות עיראק, ביטא יו"ר המפלגה הקומוניסטית הרוסית. המנהיג הקומוניסטי גנאדי זיוגאנוב גינה את הסנקציות של האו"ם, שנכפו על עיראק בעקבות הפלישה לכווית ב- 1990, וכינה אותן "מחפירות" ו"אחת מההמצאות הדוחות ביותר של המאה העשרים". זיוגאנוב האשים את ארצות הברית כמי שמנסה לאכוף ולכפות את הסנקציות. "האמריקנים המציאו את המונח המחפיר הזה, `מדינות נוכלות`", אמר זיוגאנוב לאחר פגישה עם עזיז, "הם לא אוהבים את שאר המדינות, כי הם לא אוהבים את מנהיגיהן. זה יותר גרוע מימי הביניים".

מהאו"ם נמסר כי הסנקציות יוסרו רק לאחר שהמפקחים הבינלאומיים יבטיחו שאין לעיראק נשק להשמדה המונית. רוסיה טוענת שמערכת הפיקוח פגומה ומושפעת מאוד מארצות הברית.

רוסיה לוחצת זה זמן רב להסרת הסנקציות, בתקווה שהדבר יאפשר לעיראק להרוויח כסף ממכירת נפט, אותו תוכל להחזיר לרוסיה, בגין חובות בסך מיליארדי שקלים מהעידן הסובייטי.


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by