בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: להתעללות מינית השפעה ממושכת על בריאות הילדים  

מחקר: להתעללות מינית השפעה ממושכת על בריאות הילדים

 
 
רויטרס

בין ההשפעות: מחלות כרוניות, בעיות נפשיות, השמנה ומחלות במערכת הפוריות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

להתעללות מינית השפעות עמוקות וממושכות על בריאותם הנפשית והפיסית של הילדים, כך עולה ממחקר שנערך בבריטניה והקיף 140 ילדים, קורבנות התעללות מינית. ילדים, שאובחנו על ידי רופאי ילדים כקורבנות התעללות מינית שמונה שנים קודם לכן, נוטים לחלות יותר במחלות כרוניות, בעיות נפשיות והישגים נמוכים בלימודים. הם גם נוחים יותר להיות מעורבים בהתנהגות אלימה, מסוכנת או "מינית".
 

התנהגותם של כ- 60 אחוזים מהילדים, שגילם הממוצע הוא 12, והיו קורבנות התעללות מינית לפני גיל שבע, אובחנה כאגרסיבית או כ"התנהגות מינית שאינה הולמת" - לעומת 16 אחוזים בקבוצת הביקורת. לרבע מהם היו בעיות בבית הספר, לעומת חמישה אחוזים בקבוצת הלא מנוצלים מינית. קורבנות האלימות המינית נטו גם להשמנה ולמחלות הקשורות במערכת הפוריות ובמסכת השתן. שליש מהם נזקקו לטיפול נפשי, לעומת אחוז אחד בלבד בקבוצת הביקורת.

ממצאים אליה, כותבים החוקרים מאשרים את קביעתם של מחקרים קודמים לפיהם, "הבעיות העיקריות צצות בשנים שלאחר ההתעללות המינית". האתגר עכשיו, הם כותבים, הוא להבין כיצד מומחי בריאות, עובדים סוציאליים ורשויות החוק יכולים לשפר את תהליך זיהוי מקורות ההתעללות בילדים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by