בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שדרות: רקטת הקסאם גרמה לנזק כבד למפעל  
 
 כוחות גדולים של משטרה ואנשי ביטחון הגיעו למקום (ארכיון)   
 
חדשות נענע

שתי רקטות קסאם נפלו בשדרות. אחת מהן נפלה על גגו של מפעל אלומיניום באזור התעשיה בעיר. ראש העירייה: "נסגור את העיר ונתנתק מן הממשלה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שתי רקטות מסוג קסאם נחתו הבוקר (שלישי) בשדרות. הרקטות, שנורו מרצועת עזה, נפלו בעיר בסביבות השעה 6:15, ולא גרמו לנפגעים.

רקטה אחת גרמה לנזק כבד במפעל אלומיניום. הרקטה נחתה על גגו של המבנה, הממוקם באזור התעשייה בעיר, לא רחוק מתחנת דלק. הרקטה פגעה במפעל כחצי שעה לפני שהגיעו העובדים. על פי הערכות, המפעל לא ייפתח ביממה הקרובה.

בתחילה העריכו חבלני המשטרה כי מדובר ברקטות קסאם מדגם משופר. אחד מקציני המשטרה שהגיעו למקום אמר: "מדובר ברקטה עם ראש נפץ הרבה יותר חזק, מדגם שלא הכרנו, ולהערכתנו זה מה שגרם לנזק הגדול במפעל". עם זאת, לאחר חקירה מעמיקה יותר מסרה המשטרה כי ההערכה הראשונית היתה מוטעית וכי הרקטות שנורו הבוקר לא היו שונות מאלו שנורו עד כה. מהמשטרה נמסר כי ההערכה הראשונית נבעה מהנזק הכבד שנגרם למפעל האלומיניום, בו פגעה אחת הרקטות.

הרקטה השנייה נחתה בשטח פתוח ולא גרמה לנזק. כוחות גדולים של משטרה ואנשי ביטחון הגיעו לנקודות הפגיעה.

ראש עיריית שדרות, אלי מויאל, אמר הבוקר כי בשבוע הבא תוחרף המחאה על החלטת הממשלה שלא להמשיך את ההכרה בשדרות כיישוב קו עימות. שדרות מושבתת כבר עשרה ימים כחלק מהמאבק. לדבריו של מויאל, "הממשלה עסוקה בלהתקוטט אחד עם השני והם מזניחים אותנו. לכן, החלטנו שבשבוע הבא נסגור את העיר לחלוטין ונתנתק מן הממשלה הזו".

"השביתה היא בדיוק בגלל הירי הזה שהיה הבוקר", אמר מויאל, "ב-2004 החליטה הממשלה שלא לחדש את הגדרת שדרות כיישוב קו עימות, למרות שירי הקסאמים נמשך לעבר העיר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by