בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אפל הפסיד בתביעת הדיבה נגד ערוץ 1 
 
 רוני בראון, בחנוכת הכנסת (לעמ)   
 
חדשות נענע

שבע שנים לאחר הגשתה, נדחתה תביעת הדיבה של דוד אפל נגד איילה חסון ורשות השידור בפרשת "חברון תמורת בראון". השופט: גרסת אפל "איננה אמינה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה היום (שלישי) את תביעת הדיבה של איש העסקים דוד אפל נגד רשות השידור והכתבת איילה חסון-נשר. השופט קבע כי חסון סיקרה את פרשת "בראון-חברון" באופן אמין, וכי גרסת אפל איננה אמינה. אפל חוייב בתשלום הוצאות משפט בסך 50 אלף שקלים.

פרשת "בראון חברון" היתה, על פי החשד, נסיון של אריה דרעי, שעמד אז לדין באשמת קבלת שוחד, למנות יועץ משפטי שיתאים לצרכיו. על פי החשד, דרעי הציב לבנימין נתניהו, ראש הממשלה דאז, דרישה חד משמעית למינויו של רוני בראון ליועץ המשפטי; בתמורהלמינויו של בראון, הבטיח את תמיכת מפלגתו, ש"ס, בנסיגה שתכנן נתניהו מחברון. בתמורה, בראון היה אמור לסגור את התיק הציבורי נגד דרעי, שעדיין היה פתוח.

איילה חסון-נשר חשפה את הפרשה בכתבת הערוץ הראשון, בתחילת שנת 1997. בין השאר דיווחה חסון-נשר כי דוד אפל, איש עסקים המקורב לדרעי, שימש כמתווך וכ"מרכזיה" בין בראון לבין דרעי ובין נתניהו לבראון. מאחר ודרעי הבין כי שיחה שלו עם שני האישים הללו עשויה לטרפד את המהלך, הוא היה מוסר את דבריו לאפל, והלה היה מתקשר, מיד לאחר מכן, אל האישים האחרים, מוסר את דבריו של דרעי, ווזוזר עם תשובותיהם.

דוד אפל תבע את רשות השידור ואיילה חסון-נשר, בטענה שפגעו בשמו הטוב, ודרש מהם פיצוי בסך חמישה מליוני שקלים. השופט דחה את גרסתו של אפל, לפיה מעולם לא שוחח עם דרעי בנושא מינוי בראון כ"בלתי אמינה ועלבון לאינטליגנציה". עם זאת, קבע השופט כי רשות השידור היתה צריכה לבקש את תגובתו של אפל.

דוד אפל הועמד לאחרונה לדין באשמת מתן שוחד, בין השאר לראש הממשלה אריאל שרון. נגד אריה דרעי הוגש כתב אישום בפרשה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by