בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלה בחקירה 
המדינה לבג"ץ: הטענה לניגוד עניינים בין נתניהו למנדלבליט - חסרת ביסוס 

המדינה לבג"ץ: הטענה לניגוד עניינים בין נתניהו למנדלבליט - חסרת ביסוס

 
ראש ממשלה בחקירה |
 

"היחסים בין מנדלבליט לנתניהו - על בסיס מקצועי בלבד ולא אישי": כך טענה פרקליטות המדינה בתגובה לעתירה שהגיש אלדד יניב לבג"ץ. בנוסף נטען כי היועמ"ש לא היה מעורב בטיפול בחוק "ישראל היום", בניגוד לטענתו של יניב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"קרבה מקצועית בלבד". נתניהו ומנדלבליט
 "קרבה מקצועית בלבד". נתניהו ומנדלבליט   צילום: רויטרס 
 
 

פרקליטות המדינה הגישה הערב (רביעי) לבג"ץ את תשובתה לגבי עתירתו של עו"ד אלדד יניב, בה נטען כי היועץ המשפטי לממשלה מנוע מלטפל בתיקי החקירה והבדיקה בעניין נתניהו. בעתירה טען יניב לניגוד עניינים בו מצוי מנדלבליט, נוכח תפקידו הקודם כמזכיר הממשלה.

 

בתשובת המדינה נטען, כי טענותיו של יניב "לא נתמכות בעובדות ולא מבוססות מבחינה משפטית", לשון הטענה. עוד נכתב, כי יניב העלה טענה אחת שיש בה ממש אודות מעורבותו של מנדלבליט בחוק "ישראל היום". על הטענה הזאת נכתב, כי מנדלבליט לא היה מעורב באופן אישי בחוק.

 

 

 
עו"ד אלדד יניב
 עו"ד אלדד יניב   צילום: ערוץ 10- אורלי וגיא 
 

"לעיתים בהצעות חוק ייחודיות נדרש עיסוק מוגבר יותר מצד עובדי מזכירות הממשלה, אך כזה לא היה מצידו של מנדלבליט ביחס להצעת חוק 'ישראל היום'", נכתב בתשובה, "מנדלבליט לא קיבל החלטות בעניין הצעת חוק 'ישראל היום', ולא פעל בקרב חברי כנסת או שרים לצורך קידום או אי-קידום הצעת חוק 'ישראל היום'".

 

על הטענה הכללית לקשר אישי בין נתניהו למנדלבליט בעת שהאחרון שימש כמזכיר הממשלה, טענה המדינה כי "השירות הוא אינו פרטי אישי - אלא מקצועי". לאור זאת, לא מתקיים ניגוד עניינים מובנה בין תפקיד היועמ"ש לתפקיד מזכיר הממשלה - כפי שטען יניב.

 

"בשני העשורים האחרונים חזינו במקרים רבים שבהם נחקרו והועמדו לדין נושאי משרה בכירים בממשלה בהנחיית היועמ"ש, לרבות שרים וראש ממשלה לשעבר", נכתב, "הנה כי כן, ההנחה, שאף התבררה כנכונה, היא כי היועמ"ש  פועל בעצמאות מוחלטת, ויודע ומסוגל להבחין היטב בין כובעו המייעץ והמייצג, אשר כרוך ביחסי עבודה עם ראש הממשלה, שרים ונושאי משרה אחרים, לבין כובעו כראש התביעה הכללית, בפרט בכל הקשור להחלטה בדבר נקיטת הליכים משפטיים נגד נושאי משרה".

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by