בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
העליון למזוז: חשוף עמדתה של ארבל בפרשת מתנות נתניהו 
 
 
חדשות נענע

בית המשפט העליון קיבל את ערעור "הארץ" על אי חשיפת הדו"ח הנפרד של ארבל בפרשת מתנות נתניהו. מתח ביקורת על רובינשטיין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט העליון הורה היום (שלישי) ליועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לפרסם תוך 90 יום את תמצית עמדתה של עדנה ארבל, לעשבר פרקליטת המדינה, בפרשת מתנות נתניהו.

לאחר עזיבתו של בנימין נתניהו את בית ראש הממשלה, עם תבוסתו בבחירות 1999, פרצה פרשת המתנות: ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו ואשתו שרה הואשמו בגניבת מאות מתנות. על פי החוק, מתנות שמקבל ראש ממשלה בעת שירותו שייכות למדינה, אלא אם כן ביקש וקיבל אישור מיוחד להחזיק בהן. נתניהו לא רק שלא הגיש בקשות כאלה, אלא שעל פי החשד קשר עם קבלן ההובלות שלו, אבנר עמדי, לסלק את המתנות מבית ראש הממשלה מבלי לדווח עליהן.

לאחר חקירה ארוכה, החליט היועץ המשפטי דאז, אליקים רובינשטיין, שלא להגיש כתב אישום, אלא להסתפק ב"דו"ח ציבורי" נוקב. פרקליטת המדינה ארבל, מצידה, הכינה דו"ח משלה, המסכם מדוע יש להעמיד את נתניהו לדין.

רובינשטיין הודה בקיומו של הדו"ח, אך סירב לחשוף אותו בטענה שהוא חושף דיונים פנימיים. "הארץ" ערער על החלטתו ופנה לבית המשפט העליון. היום החליט העליון לקבל את תביעת "הארץ", תוך שהוא מותח ביקורת על רובינשטיין. לטענת בית המשפט, משהודה רובינשטיין שדו"ח שונה קיים, היה עליו לחשוף אותו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by