בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון: אשלים ההתנתקות עד סוף 2005 
 
 מקורבי רה``מ: שרון יאלץ ללכת לבחירות רויטרס)   
 
חדשות נענע

רה"מ אמר בוועדת החוץ והבטחון שהוא לא מתכוון לסכן את הידידות עם ארה"ב עבור שינויים בתכנית. גם רייס מתגייסת: רק תכנית ההתנתקות המקורית מקובלת על הממשל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה אריאל שרון אמר היום (רביעי) בדיון בוועדת החוץ והבטחון בכנסת כי הוא מתכוון להשלים את תכנית ההתנתקות במלואה, ולפנות את כל גוש קטיף, התנחלויות הרצועה וצפון השומרון עד סוף 2005. בהופעה הראשונה בפני הוועדה מזה חודשיים אמר ראש הממשלה כי לתכנית ההתנתקות יהיה רוב בממשלה ביום ראשון.

שרון אמר בדיון כי הוא אינו מתכוון לשנות את התכנית כיוון שהאמריקנים "לא יקבלו שינוי בתכנית ואינני מתכוון לסכן את הידידות שנבנתה עמם". שגריר ארה''ב בישראל, דן קרצר, שחרר היום הודעה רשמית לפיה נשיא ארצות הברית ג'ורג' בוש לא יתמוך באף תכנית מדינית שאינה תכנית ההתנתקות המלאה. גם היועצת לבטחון לאומי קונדוליזה רייס התגייסה אתמול לטובת שרון ואמרה בפגישה עם דב וייסגלס כי הממשל האמריקני יתמוך רק בתוכנית ההתנתקות המלאה ולא בגרסאות מצומצמות או "מקוצרות" שלה.

מקורבי שרון העריכו הבוקר כי במציאות הפוליטית שתיווצר לאחר התנתקות, לראש הממלשה לא יהיה מנוס משינוי הרכב הממשלה והוא ייאלץ לפזר את הכנסת וללכת לבחירות. המקורבים אמרו לגלי צה"ל כי הבחירות "עשויות להיערך בתוך שלושה עד חמישה חודשים". המקורבים הוסיפו כי אם אכן יוקדמו הבחירות, שרון יגבר על יריבו, בנימין נתניהו, בבחירות המקדימות בליכוד.

שר המשפטים יוסף טומי לפיד ימשיך היום במאמצים לפשר בין שרון ונתניהו. זאת לאחר שפגישתו אמש עם נתניהו והשר אפי איתם הסתיימה בלא תוצאות. השלושה צפויים להפגש שוב היום ולדון בהצעת הפשרה של השרה ציפי לבני לאשר עקרונית את תכנית ההתנתקות, אך לדחות את פינוי ההתנחלויות בחצי שנה.

השר אפי איתם אמר היום כי "המפד"ל לא תשב בממשלה שתכניתה לעקור יישובים", בין אם אלה שלושה יישובים או יותר. בראיון לקול ישראל אמר איתם כי לא נקבע מועד לפגישה נוספת בניסיון לפשרה.

בתום הפגישה אמש אמר לפיד כי הוא מתכוון להמשיך ולנסות למצא את הנוסחה המתאימה של תכנית ההתנתקות, בה יוכלו נתניהו והמפד"ל לתמוך. לפיד אמר כי הוא מתכוון להמשיך לנסות לשמור על הרכב הממשלה, למרות בקשתו של שרון שלפיד יחדול מנסיונותיו. "ראש הממשלה יכול לבקש ממני משהו, הוא לא יכול לתת לי הוראות", אמר לפיד, "כל מה שאני יודע הוא שאני מנסה למנוע פילוג בליכוד וקריסת הממשלה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by