בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הרב בקשי דורון: יש לבטל את חובת החתונה ברבנות 
 
 הצעה חסרת תקדים מתוך הממסד הרבני. בקשי דורון   
 
חדשות נענע

הרב הראשי לישראל לשעבר אמר כי החובה להינשא בחתונה דתית מנכרת רבים הנאלצים לצאת לחו"ל כדי להינשא. הרב מצגר: ההצעה מסוכנת לישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרב הראשי לישראל לשעבר, אליהו בקשי דורון, יצא אתמול (שלישי) בהצהרה חסרת תקדים לאישיות המזוהה עם הממסד הרבני ואמר כי יש לבטל את חובת החתונה הדתית בארץ ולאפשר נישואים לא אורתודוכסיים. בכנס בירושלים אמר בקשי דורון כי יש לבטל את החובה להינשא בחתונה דתית מכיוון שהיא מנכרת חלקים גדולים מהציבור הישראלי המעוניינים להינשא שלא דרך הרבנות.

בקשי דורון אמר ל"הארץ" כי מספר הולך וגדל של ישראלים יוצאים לחו"ל כדי להינשא בחתונה אזרחית, משום שאין מענה לצרכיהם בארץ. "היום ממילא כל אחד מתחתן לפי ראות עיניו", אמר בקשי דורון, ולמרות ש"החוק הזה היה חשוב מאוד בשעתו, היום הוא מנוטרל לגמרי ורק יוצר שנאה".
הרב הראשי לשעבר הוסיף כי חוק הנישואין והגירושין מטפח שנאה נגד הממסד הרבני כיוון שהוא נתפס כגילוי הבוטה ביותר כיום לכפייה הדתית בחברה הישראלית.

בקשי-דורון הוסיף כי החובה לנישואים דרך הרבנות דווקא מעודדת ניאופים וממזרויות אצל זוגות שלא נישאים בגל החובה הדתית וייתכן והיו נישאים בחתונה אזרחית. הוא אמר כי פתיחת האפשרות לנישואים מסוג אחר, לא תמוטט את מוסד החתונה הדתית בדיוק כפי שאין בארץ חוק המחייב ברית מילה, אך רוב הישראלים מקיימים את הטקס מרצונם.

הרב הראשי לישראל, יונה מצגר, אמר היום בתגובה לדבריו של בקשי דורון, כי הוא מתפלא שבקשי דורון, אדם שמכיר את המערכת ושהיה "הרב הראשי במשך 10 שנים", יוצא בהצעה הזו ה"מסוכנת לישראל".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by