בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קלינטון שוקל העברת שגרירות ארה"ב לירושלים 
 
 
חדשות נענע 

בעקבות פסגת קמפ דיוויד מצהיר עוד נשיא ארה"ב כי בכוונתו לסייע לכוחות הביטחון של ישראל ומזהיר את הפלסטינים מהכרזה חד צדדית על מדינה. הפלסטינים: מדובר בהצהרה צינית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נראה כי גם אם ישראל לא יצאה מפסגת קמפ דיוויד עם הסכם שלום, היא השיגה תמיכה אמריקנית עזה ביותר.

נשיא ארצות הברית, ביל קלינטון, אומר כי בכוונתו לעזור לישראל לחזק את כוחות הביטחון שלה וכי ברצונו לחזק את הקשרים הדיפלומטיים והאסטרטגיים בין ישראל וארה"ב בעקבות הפסגה. בנוסף הוא עומד לבחון ברצינות את האפשרות להעביר את שגרירות ארה"ב בישראל מתל-אביב לירושלים.

 
בראיון ששודר אמש בערוץ הראשון, אומר קלינטון כי מאז ומתמיד רצה להעביר את השגרירות, אך נמנע מלעשות כן משום שלא רצה לחבל ביכולתה של וושינגטון לתווך בשיחות השלום.

"ואולם לנוכח מה שארע בקמפ דייויד החלטתי לבחון שוב את עמדתנו" אמר קלינטון וציין כי החלטתו תתקבל עד סוף השנה.

בנוסף, הבהיר קלינטון כי ארה"ב מתנגדת בנחרצות להכרזה פלסטינית על מדינה, אלא אם מדובר בהכרזה שבאה במסגרת הסכם כולל.

קלינטון אמר כי "אני חושב שאסור להכריז על מדינה באופן חד צדדי, ואם הדבר יעשה נאלץ להעריך מחדש את כל היחסים בין ארה"ב לפלסטינים".

נשיא ארה"ב הוסיף כי בפסגת קמפ דיוייד הפלסטינים הכירו לראשונה בצורך לפצות את הפליטים היהודים שעלו לישראל מארצות ערב ב-1948.

הפלסטינים הביעו זעם בעקבות הכרזותיו של קלינטון. חנאן עשראווי אומרת כי מדובר בנטייה ברורה של ארה"ב לטובת ברק. עשראווי אמרה לסוכנות הידיעות הצרפתית כי "מדובר בהצהרה צינית שמטרתה לשמש את האינטרסים של ברק וקלינטון".


 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by