בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשד: חביב הפנטגון ריגל למען איראן 
 
 צ`לבי, לאחר הפשיטה על ביתו (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אחמד צ'לבי, שהיה מהדוחפים הבולטים למלחמה בעיראק, חשוד שמסר למודיעין האיראני כי האמריקנים פיצחו את הקודים שלהם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המזל לא מאיר פנים לאחמד צ'לבי: שבועיים לאחר שכוחות אמריקניים פשטו על המתחם של הפוליטיקאי העיראקי, מפרסם היום (רביעי) הוושינגטון פוסט כתבה, ממנה עולה כי צ'לבי דיווח למודיעין האיראני על פיצוח הצפנים שלהם.

על פי המידע, שהודלף מפקיד בכיר בממשל בוש, המודיעין האמריקני הצליח לפצח את מערכת הצפנים של המודיעין האיראני. צ'לבי שמע על פיצוח הקודים מפקיד בכיר שהיה בגילופין. לפני ששה שבועות, על פי החשד, דיווח צ'לבי על כך לראש תחנת בגדאד של המודיעין האיראני.

פיצוח צפנים נחשב להצלחה גדולה בתחומי המודיעין, אבל הצלחה זו תלויה בכך שהצד השני אינו יודע על כך. אם צ'לבי עדכן את האיראנים על הפירצה שבהגנות שלהם, הוא מנע מהאמריקנים נצחון מודיעיני חשוב.

האפ.בי.איי. האמריקני חוקר את הפרשה. אירונית, האמריקנים יודעים על המידע שמסר צ'לבי מיירוט של שדר איראני.

אחמד צ'לבי היה פעיל בולט בקהילת הגולים העיראקים בתקופת סדאם. הוא הגיע לידיעת המודיעין האמריקני בשל הארגון שהקים, הקונגרס הלאומי העיראקי. אף שהסי.איי.איי. ומחלקת המדינה היו חשדניים כלפיו, הוא נהנה מאמון הפנטגון. הוא סיפק לאמריקנים מידע מודיעיני על עיראק, שחלקו הגדול נגע לכלי הנשק להשמדה המונית של עיראק. חלק גדול מהמידע התברר, לאחר נפילת עיראק, כלא מדויק; גורמים עוינים לצ'לבי בממשל טוענים שכל המידע שלו היה לא מדויק, ורומזים שהוא פוברק.

צ'לבי הודה שעמד בקשרים ארוכי טווח עם איראן, וכך אמר גם משרד החוץ האיראני. שני הצדדים הכחישו שצ'לבי מסר מידע מודיעיני לאיראן.

לפני שבועיים פשטו כוחות אמריקניים, שכללו סוכני אף.בי.איי. וסי.איי.איי., על המתחם שבבעלותו של צ'לבי בבגדאד. זמן קצר לפני הפשיטה, הפסיקה סוכנות המודיעין של הפנטגון לשלם לצ'לבי את הסכום שהעבירה לו מדי חודש, בסך 340 אלפי דולרים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by