בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המורדים הכורדים חוזרים להלחם בטורקים 
 
 מנהיגי המורדים הכורדים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אנשי הקונגרה-גל הודיעו על סיום הפסקת האש שלהם עם טורקיה. הסתתרו בהרי עיראק מאז 1999. עד כה גבה מאבקם בטורקים 30 אלף קורבנות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אנשי הקונגרה-גל, "קונגרס העם הכורדי", הודיעו היום (רביעי) כי הם חוזרים למאבק אלים נגד טורקיה. כך מדווחת סוכנות רויטרס.

אנשי "הקנגרס", שכונו בעבר הפק"ק, נסוגו מטורקיה להרי צפון עיראק בשנת 1999, לאחר שטורקיה עצרה את מנהיגם, אוצ'ילאן. במשך חמש שנים הסתתרו אנשי הקונגרס בהרים, כשהם מתחמקים מן הצבא הטורקי, שחדר מדי פעם לתחומה של עיראק בחיפוש אחריהם. מטרתם היא הקמת מדינה כורדית עצמאית - מטרה שאין לה תומך במזרח התיכון. טורקיה, עיראק, סוריה, ארצות הברית - כולן מתנגדות לרעיון כורדיסטאן העצמאית. אפילו הכורדים שבעיראק מתנגדים לרעיון, ועוינים אותם.

אנשי "הקונגרס" טוענים שהם הכריזו על הפסקת אש לחמש שנים ב-1999, אך הם טוענים שהטורקים לא כיבדו את הסכמת האש, והם מרירים על כך שהפסקת האש לא הועילה במאום למאבקם. הטורקים הרגו כ-500 מורדים כורדים בחמשת השנים האחרונות, ובמהלך המרד של הפק"ק, נהרגו כ-30 אלפי קורבנות, רובם כורדים.

אנשי "הקונגרס" טוענים שהסיבות לחזרה למאבק המזוין היא הקשחת תנאי מעצרו של אוצ'ילאן, וחוסר נכונותם של הטורקים להקל על האוכלוסיה הכורדית שבתחומה. דובר הארגון הבטיח שאנשי הארגון יפגעו רק באנשי צבא, לא באזרחים, וש"ינהגו על פי אמנת ז'נבה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by