בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
לרקוד עם מחבלים 
 
 נגעה ללב השופט. פחימה (אורן הוברמן)   
 
אורן הוברמן

טלי פחימה, הישראלית שהציעה להגן בגופה על מבוקש מהפתח, מספרת מה גורם לילדה טובה וימנית מקריית גת להקריב את העתיד שלה בארץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסלולרי של טלי פחימה מצלצל. פחימה, ידידתו הישראלית של מפקד גדודי חללי אל-אקצה בג'נין, עונה, ועוברת מיד לאנגלית. האנגלית שלה קצת מצחיקה, קרן-מור-שיק. "זו הכתבת של אל-ג'זירה", היא זורקת לאוויר בסוף השיחה. "ממש החמיא לי שהם מתעניינים בי. זה גוף שכמעט לא כותב על ישראלים, והנה, מעניין אותם לדעת מי זו טלי פחימה ומה הסיפור שלה".

הסיפור של טלי פחימה, בת 28 מתל-אביב, החל לפני קצת פחות משנה, כשנסעה לג'נין והעבירה יום במחיצתו של המבוקש זאכרייה זוביידי. זוביידי, מחבל עם דם על הידיים, עומד בראש גדודי חללי אל-אקצה בעיר, ומיוחס לו הפיגוע בסניף הליכוד בבית שאן שבו נרצחו שישה ישראלים ונפצעו עשרות. הוא בן גילה של טלי – 28.

"הוא היה נבוך לפגוש אותי, הוא לא האמין שאגיע", מספרת פחימה לחדשות נענע על הפעם הראשונה שבה הצליחה לעשות מה שצה"ל נכשל בו חודשים ארוכים. מאז חזרה לג'נין פעמיים, "במטרה לסייע לתושבים הומניטארית" כדבריה.

השופט: קיים יסוד סביר למעורבותה

סיפורה התפוצץ ביום שני, 24 במאי, כששבה משהות בת שבועיים בג'נין, שבמהלכה התארחה אצל זוביידי ואצל מבוקשים אחרים. היא נעצרה, והועמדה לדין באשמות כניסה אסורה לשטחי A, סיוע לאויב במלחמה, החזקת אמצעי לחימה וקשירת קשר לביצוע פשע.

בדיון על הארכת המעצר בבית המשפט בפתח תקווה כתב השופט, אברהם קסירר: "קיים יסוד סביר למעורבותה של פחימה בעבירות המיוחסות לה, שבחלקן היא אף מודה". עם זאת, קסירר הוסיף הוא עדיין לא משוכנע שהיא מסוכנת לציבור ולביטחון המדינה, כפי שטענה הפרקליטות. "פעילות הומניטארית היא מעשה חסד" כתב. "תאור הפעילות של פחימה בהיבט זה שובה את הלב ומבורך, אך כל עוד ובלבד שהדברים יעשו בחסות החוק". כיום נמצאת פחימה במעצר בית מלא, בביתו של ידיד ערבי ביפו.

מה לטלי פחימה, ילידת קרית גת ששירתה בצה"ל, ולרב מחבלים מג'נין? האם היא סוכנת שב"כ, כפי שנטען בכמה כלי תקשורת ערביים? האם היא בוגדת? האם היא צעירה סקרנית שהלכה רחוק מדי והרסה את חייה בעבור חופן תשובות? כמו בחיים, התשובה רחוקה מלהיות פשוטה.

לראיון המלא
לחצו כאן
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by