בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
פוליטי-מדיני 
בצל ההתנגדות: הכנסת אישרה בקריאה שלישית את החוק להקמת מאגר ביומטרי 

בצל ההתנגדות: הכנסת אישרה בקריאה שלישית את החוק להקמת מאגר ביומטרי

 
פוליטי-מדיני |
 

מליאת הכנסת אישרה הלילה בקריאה שניה ושלישית את חוק המאגר הביומטרי והוכנסו בו שינויים משמעותיים מהנוסח הראשוני. סלומינסקי: "האחריות שלנו מחייבת שנהיה סופר זהירים". ח"כ רוזין: "מאגר ביומטרי הוא מיותר, מסוכן ומעמיד את המידע הבסיסי ביותר שלנו בסכנה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"נהיה סופר זהירים". מאגר ביומטרי של טביעות אצבע
 "נהיה סופר זהירים". מאגר ביומטרי של טביעות אצבע   צילום: רויטרס 
 
 

הצעת החוק של משרד הפנים להקמת המאגר הביומטרי עברה הערב (שני) בהצבעה בקריאה שנייה ושלישית ברוב של 39 מול 29 מתנגדים.

 

הצעת החוק נדונה בוועדה המשותפת לוועדות החוקה חוק ומשפט, הפנים והגנת הסביבה והמדע והטכנולוגיה והוכנסו בה שינויים משמעותיים מהנוסח הראשוני. בין השאר הוחלט כי לא יישמרו במאגר טביעות אצבע של קטינים מתחת לגיל 16, לא ייעשו שימושים משטרתיים בניגוד לכללי העיכוב הקיימים היום ובכל מקרה עד שיאושרו התקנות בכנסת, לא תוכל המשטרה להשתמש במאגר בכלל.

 

לפי הוראת השעה אדם יוכל לתת הסכמה שטביעות האצבע שלו יוכנסו למאגר. מי שטביעותיו לא יוכנסו למאגר - יונפקו לו תעודת זהות ודרכון שתוקפם חמש שנים בלבד, בעוד שמי שייכלל במאגר- יונפקו מסמכי זיהוי לעשר שנים.

 

 
"מאגר מיותר ומסוכן". דב חנין
 "מאגר מיותר ומסוכן". דב חנין   צילום: רפי קוץ 
 

"אנחנו הולכים עכשיו להנפיק לכל אזרחי המדינה תעודה ביומטרית שתכלול גם טביעות פנים וגם טביעות אצבע. אם פה נפספס ונוציא תעודה לאדם שגונב זהות, בעצם איבדנו את הכל. האחריות שלנו מחייבת שנהיה סופר זהירים וננקוט בכל האמצעים כדי לוודא לא יהיו זהויות כפולות", אמר ח"כ ניסן סלומינסקי שהכין את הצעת החוק.

 

"הממשלה אישרה פגיעה קשה וחסרת תקדים בביטחון ובפרטיותם של אזרחי המדינה. מאגר ביומטרי הוא מיותר, מסוכן ומעמיד את המידע הבסיסי ביותר שלנו בסכנה לדליפה או סחר שיובילו לסחיטה, שימוש עוין ופגיעה בביטחון המדינה. לצערי, חברי הקואליציה שוב הציבו את האינטרס הציבורי בתחתית והצביעו בידיעה מוחלטת נגד הציבור בישראל", אמרה ח"כ ח"כ מיכל רוזין (מרצ) המתנגדת נחרצות להצעה.

 

גם ח״כ דב חנין (הרשימה המשותפת) יצא נגד המאגר הביומטרי: ״החוק הזה יאושר רק בגלל כוחה של המשמעת הקואליציונית - רוב מוחלט של הח״כים מתנגד למאגר המיותר והמסוכן הזה. אין היום בכנסת כמעט ח״כ אחד שבאמת מאמין שמאגר ביומטרי הוא רעיון טוב - במדינות דמוקרטיות אחרות מהלכים כאלו נמנעו״.

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by