בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון נוטה לקבל חלקים מהצעת הפשרה של לבני 
 
 יצליח להעביר את ההתנתקות? ראש הממשלה שרון (רויטרס)    
 
חדשות נענע

השרה לבני נפגשה עם שרון והעביה לו את תנאים של לבנת, נתניהו ושלום. מאוחר יותר היא צפויה לשוב ולהפגש עם השרים ולהעביר להם את עמדת רה"מ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה אריאל שרון נוטה להסכים לחלק מפרטי הצעת הפשרה של שרי הליכוד לתכנית ההתנתקות. שרון נפגש היום (חמישי) עם השרה ציפי לבני, יוזמת הצעת הפשרה, שהעבירה לו את התנאים שגיבשה מוקדם יותר בפגישה בת חמש שעות עם השרים בנימין נתניהו, לימור לבנת וסילבן שלום.

השרים נתניהו, לבנת ושלום ממתינים בשעה זו ללבני הצפויה להעביר להם את עמדתו של ראש הממשלה. לפי הצעתה המקורית של לבני השרים יאשרו את תכנית ההתנתקות אך בחצי השנה הראשונה לאחר אישור התכנית לא יפונו התנחלויות.

מוקדם יותר הבוקר הסתיימה ללא תוצאות הפגישה בין שרי הליכוד נתניהו ולבנת ליושב ראש המפד"ל, השר אפי איתם. איתם אמר בצאתו מהפגישה כי לא היתה שום התקדמות בפגישה. לדבריו, "הנושא המרכזי הוא הודעתו של שרון שיש לו חזון חדש לפתור את בעיותיה של ישראל וכי עד סוף שנת 2005 לא יחיו יהודים בגוש קטיף".

עוד הוסיף איתם: "זה דבר מצמרר, בלתי מוסרי ונדמה לי שאמביציה שכזאת משאירה מעט מאוד סיכוי שתעלולי מילים יפתרו אותה". לפני הפגישה אמר איתם כי אישור התכנית בממשלה, בכל נוסח שהוא, יביא לפרישת המפד"ל מהממשלה. חבר הכנסת יצחק לוי מסיעת המפד"ל אמר כי לא משנה מה תהיה הפשרה, אם הממשלה תאשר תוכנית שתכלול פינוי התנחלויות, מפלגתו תפרוש מהממשלה.

גם סיעת "האיחוד הלאומי" מאיימת לפרוש מהממשלה. מקורביו של יושב ראש האיחוד הלאומי, אביגדור ליברמן, אמרו כי נוסח הפשרה המוצע על ידי ליבני הוא שינוי סמנטי בלבד. "אם התכנית תאושר, נפרוש מהממשלה", אמרו המקורבים.
 

המטרה: לשכנע את שרי הליכוד

 
בגלל סרבנותם של "האיחוד הלאומי" והמפד"ל, מטרתה של הצעת הפשרה של ליבני היא לשכנע בעיקר את שרי הליכוד. על פי ההצעה, הממשלה תאשר באופן עקרוני את תכנית ההתנתקות, אך תתנה פינוי התנחלויות בהצבעה נפרדת. לבני הוסיפה למעשה שלב נוסף לאישור התכנית: מלבד האישור העקרוני יידרש אישור נוסף לפני פינוי כל קבוצת יישובים.

הסעיף בהצעת ליבני שמהווה את לב הפשרה הוא: "הממשלה מאשרת את תכנית ההתנתקות המדורגת, העקרונות המרכזיים, נספח א' וביצוע המתכונת של עבודת ההכנה המפורטת בנספח. אולם אין בהחלטה זו כדי לפנות יישובים. הממשלה תשוב ותתכנס לאחר סיום עבודת ההכנה ותקיים דיון נפרד ותחליט אם לפנות יישובים ואם לאו. איזה יישובים ובאיזה קצב בהתחשב בנסיבות לאותה עת".

המטרה של הפגישות היא לשכנע לפחות את אחד השרים, נתניהו, לבנת או שלום, לתמוך בתכנית, שתובא לאישור הממשלה ביום ראשון. די שאחד השרים יחליט לתמוך בתכנית להשיג רוב בממשלה. עם זאת, על פי הערכות, אם ישתכנע שר אחד - יצביעו גם השניים הנותרים בעד התכנית.

אבל כאמור, גם אם הצעתה של ליבני תאושר בממשלה, צרותיו של שרון עדיין לא הסתיימו: ראש הממשלה עלול לאבד את הרוב שלו בכנסת, בעקבות פרישה אפשרית של שרי המפד"ל ושרי האיחוד הלאומי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by