בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
6 חודשי עבודות שירות למסיע המחבל לצומת גהה 
 
 להתחשב במצבו הרפואי. שוורצבוים (משטרת ישראל)   
 
חדשות נענע

ביהמ"ש הרשיע את עופר שוורצבוים, נהג מונית מאורנית, בהסעת המחבל המתאבד לפיגוע, אך קיבל את טענת ההגנה, לפיה לא ידע כי מדובר במחבל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית-המשפט המחוזי בתל-אביב גזר הבוקר (חמישי) שישה חודשי עבודות שירות על עופר שוורצבוים, מסיע המחבל המתאבד לצומת גהה. שוורצבוים, נהג מונית מאורנית, הורשע בהסעת המחבל לפיגוע.

השופט אימץ את הסדר הטיעון עם שוורצבוים וקיבל את טענת ההגנה, לפיה לא ידע כי מדובר במחבל. בנוסף טען השופט כי יש להתחשב במצבו הרפואי של שוורצבוים, שרשיון הנהיגה לרכב ציבורי ישלל ממנו לצמיתות. על פי עסקת הטיעון, שוורצבוים הורשע בגרימת מוות ברשלנות, חבלה ברשלנות והסעת של שוהה בלתי-חוקי. ארבעה ישראלים נרצחו בפיגוע שאירע בצומת גהה בדצמבר 2003.

שוורצבוים, תושב אורנית בן 39, נעצר זמן קצר לאחר הפיגוע על ידי השב"כ ומשטרת מרחב דן.
בחקירתו סיפר כי ביום הפיגוע, התקשר אליו מלווהו של המפגע וביקש הסעה מכפר קאסם לצומת גהה. השניים תיאמו נקודת מפגש בכפר קאסם. כאשר הגיע לנקודת המפגש, נכנסו המחבל ומובילו למונית, כאשר המלווה התיישב לצדו של הנהג והמחבל במושב האחורי.

שוורצבוים ציין כי במהלך הנסיעה התעניין כיצד המלווה קיבל לידיו את מספר הטלפון הנייד שלו, והאחרון השיב כי קיבל את המספר מקבוצת פועלים מהשטחים העובדים בזיפות. שוורצבוים ציין כי המפגע בספסל האחורי לא השתתף בשיחה. בהגיעם לצומת גהה, הוריד שוורצבוים את הנוסעים מתחת לגשר ונסע.

שוורצבוים מסר כי כששמע לראשונה על הפיגוע, דווח כי אירעו שני פיצוצים, אז חלפה במוחו המחשבה שמדובר בשני תושבי השטחים שהסיע זה עתה. מאוחר יותר כששמע שמדובר בפיצוץ אחד ביטל מחשבה זו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by