בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אופ"ק: תפוקת הנפט תוגדל ב-2 מיליון חביות ביום  
 
 רה``מ לבנון לאחוד ושר הנפט הסעודי א נעימי (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נציגי המדינות נפגשו היום בביירות בכוונה להחליט על הגדלת התפוקה. זאת לאחר שבימים האחרונים המחירים האמירו לשיא של 42.45 דולרים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נציגי מדינות אופ"ק, ספקיות הנפט המובילות בעולם, שנפגשו היום (חמישי) בביירות, החליטו להגדיל את תפוקת הנפט היומים ב-2 מיליון חביות. זאת בניסיון להרגיע את השווקים בה האמירו לאחרונה מחירי הנפט ליותר מ-42 דולרים לחבית. לפני פרסום דבר הפגישה נמסר מהבורסה בלונדון כי הנפט נסחר היום ב-37.5 דולרים לחבית.

שר הנפט הסעודי, עלי א-נעימי, אמר כי אופ"ק פועלת לייצוב מחירי הנפט על רמה של 28-22 דולר לחבית. "הגברת קצב הפקת הנפט לא תפתור בהכרח את הבעייה, אך עלינו לשנות את התפיסה לפיה קיים מחסור, ועל זה אנחנו עובדים", אמר א-נעימי.

מחירי הנפט הגיעו בימים האחרונים לשיא של כל הזמנים, 42.45 דולרים, בעקבות התקפת הטרור בעיר חובאר בערב הסעודית, בה נהרגו 22 בני ערובה. ערב הסעודית כבר הודיעה על כוונתה להגדיל את תפוקת הנפט מהמדינה לכשני מיליון חביות ביום. בעקבות ההודעה תחושת ההקלה הורגשה בשווקים והמחיר ירד ל-39.96 דולרים לחבית.

מדינות נוספות באופ"ק הודיעו על כוונתן להגדיל את תפוקת הנפט. איחוד נסיכויות המפרץ הודיעה על כוונתה להגדיל את התפוקה ל-400 אלף חביות ליום ואיראן דיווחה גם היא על כוונה להגביר את התפוקה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by