בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
השר אלון מתחמק מפיטוריו ומסתתר בהתנחלות בעזה 
 
 מפוטרים. בני אלון ואביגדור ליברמן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אלון מתחמק מקבלת מכתב הפיטורים ומנסה להרוויח זמן, כדי שיוכל להגיע לישיבת הממשלה ביום ראשון כשהוא עדיין שר. ליברמן כבר קיבל את המכתב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה אריאל שרון שלח הבוקר (שישי) מכתבי פיטורים לשני שרי האיחוד הלאומי, אביגדור ליברמן ובני אלון. שני השרים ניסו להתחמק מקבלת המכתב. המכתב נמסר לליברמן, בסופו של דבר, אבל השר אלון ממשיך להתחמק משליחיו של ראש הממשלה.

על פי החוק, דרושות 48 שעות מאז שקיבל השר המפוטר את ההודעה ועד כניסתם לתוקף של הפיטורים. לפיכך, שרון היה נחוש בדעתו להעביר לשרים את המכתבים עוד היום, כך שהפיטורים יכנסו לתוקף לפני ישיבת הממשלה, ביום ראשון בבוקר, בה צפויה תתקיים הצבעה על תוכניתו המדינית.
 

שר התיירות המפוטר מסתתר בהתנחלות

 
השר אלון הגיע בצהריים להתנחלות נצרים ברצועת עזה על מנת "להסתתר" מפני מכתב הפיטורים. לא ידוע אם הוא מתכוון להעביר את השבת בהתנחלות. כוונתו המוצהרת של אלון היא להגיע לישיבת הממשלה ביום ראשון ולכפות את נוכחותו כשר, ולהצביע נגד תכנית ההתנתקות. ככל הנראה לא יוכל אלון לבצע את תוכניתו, וזאת משום שההצבעה תתקיים בערב, ובמהלך היום יכנסו פיטוריו לתוקף.

בראיון לקול ישראל אמר השר אלון כי כשהתקשר אליו ראש הממשלה להודיע לו על פיטוריו, ענה לו אלון ואמר "יכול להיות שאתה אלי יצפאן". אלון הודיע כי יעשה כל מאמץ כדי לחמוק משליחי ראש הממשלה וכל מאמץ כדי להצביע נגד תוכנית התנתקות.

בלשכת שרון הדגישו אחר הצהריים כי אין שום כוונה לחפש את השר אלון באמצעות בלשים וכי אם המכתב לא יגיע לידיו במהלך היום, הוא לא יורשה להכנס לישיבת הממשלה ולהצביע ביום ראשון. "נקטנו בכל האמצעים כדי לנסות ולהשיג את אלון", אמרו גורמים בלשכה. לדבריהם, "מרגע שאלון אמר במפורש שהוא מנסה להתחמק מקבלת המכתב, הרי שאין עוד טעם ואין עוד סיבה לחפש אחריו".

הבוקר היתה אמורה להיערך פגישה בין שרון לבין שני השרים, ובמערכת הפוליטית העריכו כי מכתבי הפיטורין היו מיועדים להמסר להם בפגישה. השניים סירבו להגיע לפגישה. מאוחר יותר סירב ליברמן לקבל שיחת טלפון משרון.

ראש הממשלה הודיע השבוע על כוונתו להעביר את תכנית ההתנתקות בממשלה, גם אם יצטרך לפטר שרים לשם כך. עם פיטורי ליברמן ואלון, יש לשרון רוב דחוק בממשלה: 11 תומכים, מול עשרה מתנגדים.
 

איתם: לא אתפטר ואצביע נגד

יושב ראש המפד"ל, השר אפי איתם, אמר הבוקר כי פיטורי שרי האיחוד הלאומי הם "מעשים לא מוסריים ולא דמוקרטים". איתם צפוי להודיע על התפטרותו מהממשלה בראשית השבוע בעקבות פיטורי ליברמן ואלון. איתם קרא לחברי המפד"ל "להסיק את המסקנה המתבקשת בדבר המשך כהונת ממשלתו".

בניגוד לעמדת ראש סיעתו, השר זבולון אורלב אמר לגלי צה"ל כי ייתכן שהוא ועוד כמה מחברי המפד"ל יישארו בקואליציה: "אין כאן עניין של מחנאות, יש כאן עניינים אידיאולוגיים מאד עמוקים. אני אבדוק הבוקר את כל הנתונים ואתייעץ עם חבריי כיצד לפעול".

יו"ר סיעת העבודה, ח"כ שמעון פרס טלפן היום לחברי סיעתו ודרש מהם שלא להתראיין לתקשורת לפני ההצבעה על תכנית ההתנתקות וזאת כדי לא להתסיס את המערכת הפוליטית לפני שיתברר מה יהיה עתיד התכנית והממשלה.

ביממה האחרונה הגבירה לשכת שרון את התקפותיה על שלושת שרי הליכוד הבכירים המתנגדים לתוכנית, נתניהו, לבנת ושלום. מסביבתו של שרון הושמעו הבוקר האשמות, לפיהן שר האוצר נתניהו נשא ונתן "שלא בתום לב" עם ראש הממשלה בקשר לתכניתו המדינית.

אמש הסתיימו ללא תוצאות המאמצים להשגת פשרה עם השלושה. נתניהו לבנת ושלום צפויים להצביע נגד תכנית ההתנתקות בהצבעה בממשלה ביום ראשון. לבנת אמרה היום כי השלושה יישארו "נאמנים להחלטת הליכוד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by