בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סין: גל דיכוי חדש לרגל יום הזכרון לטבח טיאננמן 
 
 התמונה שזעזעה את העולם: המפגין מול הטנקים (ניו יורק טיימס)   
 
חדשות נענע

15 שנים לאחר הדיכוי האלים של מרד הסטודנטים, השלטונות הסינים לא לוקחים סיכונים: החשודים נעצרו מראש. המשטרה בכוננות גבוהה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
לאירוע הידוע כ"טבח טיאננמן", בו הרג הצבא הסיני מאות סטודנטים שהפגינו למען דמוקרטיזיציה בסין, לא היה היום (שישי) כל זכר. המשטרה החשאית הסינית מנעה כל אפשרות להפגנה או לעצרת זכרון בכיכר. כך מדווחת סוכנות רויטרס. עצרות הזיכרון שכן מתקיימות, נערכות מחוץ לגבולות סין - ביניהן עצרת בת 60 אלף משתתפים בהונג קונג.

לפני 15 שנים בדיוק, דיכאו השלטונות הסיניים את ההפגנות הפרו-דמוקרטיות בכיכר טיאננמן בבייג'ינג. הצבא הרג מאות ממתנגדי השלטון. זכור במיוחד הסטודנט שהתייצב לבדו מול שיירת הטנקים.

בימים האחרונים, התפרסו כוחות משטרה גדולים בכל רחבי בייג'ינג, ובמיוחד בכיכר המפורסמת, ומנעו כל נסיון לציין את האירוע או להזדהות עם הקורבנות. השוטרים עיכבו בעיקר אנשים הלבושים ברישול, אנשים שנשאו תיקים, או איכרים - ונמנעו מלהפריע לתיירים. המשטרה עצרה כמה בני אדם שניסו להתפלל בכיכר.

עוד קודם לכן פשטה המשטרה החשאית על בתיהם של הסטודנטים שהשתתפו בהפגנות של 1989 ועצרה רבים מהם. רבים ממשתתפי ההפגנה כבר נעצרו בעבר וכלואים עד היום. רבים הושמו במעצר בית. אחרים נאלצו לציין את היום לבדם בביתם, בהדליקם בחשאי נרות זכרון או בעמידת דום ושתיקה.

למרות שהשגשוג הכלכלי שסין נהנתה ממנו בשלושת העשורים האחרונים הקטין את הפגנו המחאה במדינה, השלטונות עדיין מחזיקים בכלא 24 ממפגיני 1989. ארגוני זכויות אדם בעולם תובעים את שחרורם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by