בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הושג הסכם בין ארה"ב למוקטדה א-סאדר 
 
 הושג הסכם המסמן את סוף ההתנגשויות האלימות. עיראק (רויטרס)   
 
חדשות נענע

על פי ההסכם: כוחות צבא ארה"ב וכוחותיו של המנהיג השיעי מוקטדה א-סאדר יסיגו את כוחותיהם מהערים הקדושות. בגדד: 5 חיילי ארה"ב נהרגו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסכם הפסקת אש ונסיגה הדדית הושג היום (שישי) בין צבא ארצות הברית ולוחמי המיליציה השיעית בהנהגת מוקטדה א-סאדר. הצדדים הסכימו היום הדדית לסגת מהערים הקדושות לשיעים, נג'ף וקופה. כמו כן הסכימו שני הצדדים להעביר להעביר את השליטה הביטחונית בערים לידי המשטרה העיראקית.

הסכם זה מסמן את סיום ההתנגשויות האלימות והחמושות בין הצדדים, שנמשכות זה למעלה מחודשיים. העימות בין הצדדים פרץ לאחר שצבא ארצות הברית ניסה לתפוש את א-סאדר ולעצרו באשמת הסתה ומעורבות ברצח.
 

עלאווי: לחדול מתקיפת כוחות קואליציה

 
ראש ממשלת עיראק, איאד עלאווי, קרא לחמושים העיראקים להפסיק את התקפותיהם על כוחות צבא ארצות הברית ועל שאר כוחות הקואליציה בעיראק. "תקיפת כוחות הקואליציה תגרום לאסון לעיראק", אמר עלאווי, "במיוחד לפני השלמת הקמת המוסדות הביטחוניים".

עם זאת, הוסיף עלאווי: "העיראקים לא יוכלו לקבל כיבוש". לדבריו, יפעל למען אחדותה של עיראק, ולמען אנשי הבעת', ש"יוכלו לחיות בכבוד בחברה, כל עוד לא ביצעו פשעים".

ארבעה חיילים אמריקנים נהרגו היום וחמישה נפצעו בהתקפה שאירעה על שיירתם ברובע השיעי בבגדד. בהתקפת מטענים וירי על מכונית אזרחית בצפון עיראק, נהרגו חמישה בני אדם סמוך לעיר מוסול. זהות החמישה עדיין אינה ידועה. בעיר חילא נורו היום פצצות מרגמה על בסיס של כוחות הקואליציה. לא היו נפגעים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by