בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ביקור בוש ברומא: 25 אלף מפגינים נגד המלחמה 
 
 25 אלף מפגינים השתתפו במחאה נגד המלחמה בעיראק. רומא (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נשיא ארה"ב הגיע היום לרומא ונתקל בקבלת פנים זועמת. אלפי מפגינים נשאו שלטים "לא למלחמה - לא לבוש". גם האפיפיור גינה המלחמה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
כ-25 אלף אלפי בני אדם הפגינו היום (שישי) ברומא כדי נגד נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, המבקר באיטליה, ונגד המלחמה בעיראק.

המפגינים צעדו והניפו שלטים עם הסיסמה "לא למלחמה - לא לבוש". כמו כן דרשו המפגינים להחזיר את החיילים האיטלקיים שבעיראק. במקום התפתחו עימותים בין כמה מפגינים לשוטרים. לא היו נפגעים.

הנשיא בוש החל היום את מסע בן שלושה ימים לאירופה. ברומא, ישתתף בוש בטקסים לציון שישים שנים לשחרור איטליה מידי הנאצים. ביום ראשון יגיע לצרפת, לציון שישים שנים לפלישה לנורמנדי.
 

האפיפיור מגמגם: די למלחמה

 
היום נפגש בוש עם האפיפיור, יוחנן פאולוס השני, בותיקן. האפיפיור העביר לבוש דברים קשים בשמו ובשם הארגונים והמפגינים המתנגדים למלחמה בעיראק. "רצונם הברור של כולם הוא הבאת המצב במזרח התיכון לכדי רגיעה ונורמליזציה, בדרך המהירה ביותר", אמר האפיפיור והוסיף: "יש לאפשר לקהילה הבינלאומית ולאו"ם להתערב במצב המלחמה בעיראק".

את הדברים אמר האפיפיור בן ה-84 בקושי רב, בשל מחלת הפרקינסון ממנה הוא סובל, וגורמים בבית הלבן מסרו כי הנשיא בוש פשוט לא הבין את דברי האפיפיור, ונאלץ להסתמך על הנאום הכתוב, שהוגש לו.

למרות דבריו של האפיפיור, עמד הנשיא בוש בהבטחתו והעניק לו את מדליית החירות הנשיאותית. המדליה היא אות האזרחות הגבוה ביותר בארצות הברית. לדברי בכיר בממשל, תכנן בוש להעניקה לאפיפיור בשל "שנים של מאבק למען חירות ולמען קולו החשוב".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by