בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תגובות מעורבות במגזר הערבי להמלצות וועדת לפיד 
 
 שולל את ההמלצה לעודד שירות לאומי לבני מיעוטים. טיבי (לעם)   
 
חדשות נענע

בין ההמלצות: עידוד התנדבות ערבים לשירות לאומי. טיבי: "לא היה צריך לתת לבני אילון ואפי איתם שונאי הערבים להמליץ איך לטפל בערבים"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
דוח "ועדת לפיד" ליישום מסקנות ועדת אור התפרסם שלשום (חמישי) ועורר תגובות מעורבות במגזר הערבי. ועדת לפיד ממליצה, בין השאר, לעודד התנדבות בני מיעוטים לשירות לאומי, להקים רשות ממשלתית לקידום המגזר הערבי ולהנהיג בכל שנה את "יום הסובלנות" בין יהודים וערבים.

ועדת השרים דנה במשך תשעה חודשים בהמלצות ועדת אור, אשר חקרה את אירועי אוקטובר 2000 במגזר הערבי. בישיבותיה השתתפו נציגי המשטרה, השב"כ והמועצה לביטחון לאומי, אנשי אקדמיה ונציגי המגזר הערבי. בראש הוועדה עמד שר המשפטים, יוסף לפיד, והשתתפו בה גם השרים אברהם פורז, ציפי לבני, צחי הנגבי, אפי איתם, בני אלון וגדעון עזרא.

מרבית ראשי המגזר הערבי התנגדו מראש להקמת הועדה. ח"כ מוחמד ברכה (חד"ש-תע"ל) אמר כי מה שהיה נדרש "הוא יישום המלצות ועדת אור במלואן, ולא לקבוע ועדת שרים שמחצית מחבריה הם אנשים שלא רק התנגדו לדוח אלא לעצם הקמת ועדת אור".

ח"כ אחמד טיבי (חד"ש-תע"ל): "לא היה צריך לתת לבני אילון ואפי איתם שונאי הערבים להמליץ איך לטפל בערבים, זה כמו לתת לקצב להאכיל את הכבשים לפני שחיטה". טיבי אף לא קיבל את המלצת הועדה לעודד התנדבות בני מיעוטים לשירות הלאומי. "אנו מביעים פליאה כי במקום להמליץ על הרחבת שטחי מתאר ושיפוט של הישובים הערבים הנחנקים", אמר טיבי, "מצאה הוועדה לנכון לגנות את הבניה הבלתי חוקית".

בוועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל אמרו שקשה לנקוט עמדה מקיפה על המלצות ועדת לפיד. אך לדבריהם, "מקריאה ראשונה נראה שעמדתנו הייתה נכונה כאשר החרמנו את הוועדה ודרשנו בתוקף את חובת יישום המלצות ועדת אור על כל פרטיה בלי משוא פנים" גורמים בוועדת המעקב אמרו כי ההמלצות מראות בבירור על מנטליות "אנטי ערבית".

מרכז מוסאוא לזכויות ערביי ישראל הביע אף הוא תמיהה על הרכב הוועדה: "חברים בוועדת השרים, כגון אפי איתם, בני אלון וצחי הנגבי, אשר מסיתים השכם והערב נגד האוכלוסייה הערבית, הינם חלק מהבעיה, ואסור שיהיו חלק ממציאת פתרון בכל מה שנוגע למעמדם של האזרחים הערבים". במרכז מוסאוא קראו לממשלה שלא לאמץ את המלצות הדוח. "ההמלצות רק יגרמו להרחבת הקרע והניכור בין המדינה לאזרחים הערבים. אנו קוראים לוועדת השרים לא להתחמק ולפעול ליישום המלצות ועדת אור".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by