בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אורלב מתנגד להצעת הפשרה 
 
 יצביעו נגד. אורלב ואיתם (לעמ)   
 
חדשות נענע

במפד"ל מתנגדים להצעה לפיה יועברו להתנחלויות בעזה תקציבי שוטפים אך לא תקציבי פיתוח. נתניהו שלום ולבנת נועדו הלילה בת"א. בעקבות פיטורי אלון וליברמן, נראה כי שרון ישיג רוב בממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השר זבולון אורלב מהמפד"ל דחה הערב (שבת) את הצעת הפשרה החדשה של השרה ציפי לבני. לדבריו, "מדובר בהצעה לייבוש ההתנחלויות ברצועה". גם השר אפי איתם מהמפד"ל מתנגד להצעה. עם זאת, בעקבות פיטורי שני שרי האיחוד הלאומי נראה כי לשרון יש רוב בעד התוכנית, גם ללא תמיכת שרי המפד"ל.

מוקדם יותר הערב אמר ראש הממשלה שרון כי הוא נוטה לתמוך בהצעה. לפי ההצעה החדשה, עד לתאריך המיועד לפינוי לא יועברו להתנחלויות תקציבי פיתוח, אלא תקציבים שוטפים בלבד, ויוקפאו בהן כל התחלות הבנייה. שרון אמר את הדברים ליו"ר שינוי, טומי לפיד, בשיחה טלפונית שקיימו השניים.

נראה כי את ההצעה החדשה יקבלו גם שלושת שרי הליכוד המורדים, נתניהו שלום ולבנת. השלושה נועדים כעת בת"א במטרה לגבש עמדה משותפת לקראת ההצבעה מחר. סעיף תקציבי הפיתוח הוביל שלשום לפיצוץ ההסכמה בין השלושה לבין שרון, סביב הצעתה הקודמת של לבני.
 

מי בעד. מי נגד

בעקבות פיטורי שני שרי האיחוד הלאומי נראה כי לשרון יש רוב בעד התוכנית, גם ללא תמיכת שרי המפד"ל. אם תושג תמיכתם של נתניהו, שלום ולבנת יהיה לשרון רוב של 14 שרים נגד שבעה. גם אם שלושת השרים יתנגדו, נראה כי ההצעה תעבור ברוב דחוק של 11 שרים שיצביעו בעד, מול עשרה מתנגדים.

פרט לשלושת השרים המתנדנדים, 11 שרים תומכים בהצעה ושבעה שרים מתנגדים. שרי הליכוד שתומכים בהצעת הפשרה הם שטרית, לבני, אולמרט, מופז ועזרא. גם חמשת שרי שינוי תומכים בהצעה. וכמובן, גם ראש הממשלה שרון. נראה כי מתנגדים להצעה שרי הליכוד נוה, לנדאו, הנגבי, כץ ושרנסקי, ושני שרי המפד"ל.
 

לבני: ניתן להגיע לפשרה

השרה לבני אמרה היום כי ניתן עדיין להשיג פשרה ולפתור את המחלוקת בין הצדדים עד לישיבת הממשלה שתתקיים מחר. יו"ר שינוי, השר טומי לפיד, אמר כי הוא ולבני ממשיכים לנסות והלגיע לפשרה עם השרים נתניהו, לבנת ושלום.

נתניהו נפגש אתמול בחשאי עם לפיד בביתו של יו"ר שינוי בתל אביב. הפגישה עסקה בדרכים האפשריות לייצוב המערכת הפוליטית בעקבות פיטורי שרי האיחוד הלאומי, בני אלון ואביגדור ליברמן, ופרישתה הצפוייה של המפד"ל מן הממשלה. המאמצים להשיג פשרה יימשכו עד להצבעה שתתקיים בממשלה מחר.

השר לפיד אמר היום: "נתניהו מבין שלא יוכל להיות ראש ממשלה לאחר הדחתו של ראש ממשלה אחר". לפיד הגיב גם להסתתרותו של השר בני אילון מפני מכתב הפיטורין שלו ואמר כי זו בדיחה ששר מסתתר מפני ראש הממשלה. לדבריו, המשטרה צריכה לפרסם בעיתונים מודעה שתקרא לסייע לה למצוא את השר אילון.

אם לא תושג פשרה, מעריכים בליכוד כי נתניהו שלום ולבנת יפעלו עם המתנגדים לתכנית בסיעות המפד"ל, ש"ס ומפלגות אחרות, על מנת להפיל את שרון ולמנוע את צירופה של מפלגת העבודה לממשלה.
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by