בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"ישראל לוקחת את עתידה בידיה" 
 
 שרון ואולמרט בישיבת הממשלה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שרון מבטיח: עד סוף 2005 נצא מעזה ומ-4 ישובים בשומרון. 14 שרים הצביעו בעד ו-7 נגד נוסח הפשרה של תכנית ההתנתקות. מכתבי שרון-בוש יוצגו בפני הממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה אישרה אתמול (ראשון) את תכנית ההתנתקות של ראש הממשלה שרון, לפי נוסח פשרה של השרה ציפי לבני שאינו כולל אזכור לפינוי התנחלויות. 14 שרים הצביעו בעד ואילו 7 שרים התנגדו. זאת, לאחר שהוחלט כי השרים לא יצביעו גם על תוכנה של חלופת המכתבים בין בוש לבין שרון, בה אוזכר פינוי ההתנחלויות, והוסכם כי שרון יסתפק בהצגתה בפני הממשלה.

שמונה שרים מהליכוד הצביעו בעד התכנית, וכמובן גם שרון עצמו. שרי הליכוד שתמכו הם: נתניהו, לבנת, שלום, מופז, אולמרט, לבני, שטרית ועזרא. גם חמשת שרי מפלגת שינוי הצביעו בעד. התנגדו לתכנית חמישה שרים מהליכוד, ובהם לנדאו, נוה, הנגבי, כץ ושרנסקי, ושני שרי המפד"ל, איתם ואורלב.

לאחר אישור התכנית אמר שרון: "ישראל עשתה היום צעד בעל חשיבות מכרעת לעתידה. ממשלת ישראל אישרה היום את תוכנית ההתנתקות ושלחה מסר חד וברור לישראל לפלסטינים ולעולם: ישראל לוקחת את עתידה בידיה, ההתנתקות יצאה לדרך". ראש הממשלה אמר את הדברים בנאומו בפני בני נוער מפרויקט תגלית. בנוסף, שרון אמר כי הממשלה החליטה היום שפינוי ההתנחלויות יתממש בפועל עד סוף 2005 וכי ישראל "מתכוונת לצאת מרצועת עזה ומארבעה ישובים בשומרון".
 

הוויכוחים על הנוסח - עד לרגע האחרון

קודם לכן הפסיק שרון את ישיבת הממשלה לאחר ששלושת שרי הליכוד, לבנת, שלום ונתניהו יצאו מהישיבה. השלושה יצאו מהישיבה עקב התנגדותם לכך שההצבעה תכלול גם את חלופת המכתבים בין בוש ושרון הכוללת אזכור של פינוי ההתנחלויות. גם השר זבולון אורלב יצא מהישיבה להתייעצויות.

אתמול בבוקר הוסרו המכשולים האחרונים מדרכה של התכנית: בג"ץ הודיע כי לא יוציא צווי ביניים שיעכבו את ההצבעה ושלושת שרי הליכוד הבכירים הודיעו כי יקבלו את הצעת הפשרה של השרה ציפי לבני, ויצביעו בעד התכנית.

לפי ההצעת הפשרה לא תפונה אף התנחלות לפי מארס 2005. עד אותו התאריך בשנה הבאה ייבנו התשתיות לפינוי ורק במרץ יוכל לבוא ראש הממשלה עם לוח זמנים לפינוי. עוד לפי הצעת הפשרה: הבנייה בהתנחלויות תוקפא אך הממשלה תמשיך לספק את הצרכים המוניציפליים של ההתנחלויות. ועדה מיוחדת תבדוק את עתידם של פרוייקטים שנמצאים בשלבי הקמה.

בני אלון, שר התיירות המפוטר שהגיע לישיבת הממשלה והודיע כי יש בכוונתו להצביע על תכנית ההתנתקות, עזב בשעות הערב את הישיבה. סגן שרת החינוך, צבי הנדל מהאיחוד הלאומי שלח הבוקר מכתב לשרון שבו הוא מודיע על התפטרותו מתפקידו, כמחאה על ההחלטה לאשר את תוכנית ההתנתקות. הנדל הוא מראשוני המתיישבים היהודים בחבל קטיף.

מול משרד ראש הממשלה בירושלים התקיימו מספר הפגנות נגד פינוי עזה. לצד מתנחלים מגוש קטיף הפגינו נגד ההתנתקות גם פעילות "נשים בירוק". משמרת מחאה של חברי מרכז הליכוד ניצבה אף היא מול משרד ראש הממשלה. המפגינים הודיעו כי הם פותחים בהחתמה של חברי מרכז הליכוד, על מנת לכנס את ועידת הליכוד ולהדיח את שרון מתפקידו כיושב ראש התנועה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by