בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
זה הרבה יותר כואב ממה שזה נראה 

זה הרבה יותר כואב ממה שזה נראה

 
 
חדשות נענע

הפנטגון פיתח נשק חדש בעל "קטלניות נמוכה": קרן בלתי נראית שמרתיחה את הדם. הנשק ישמש לפיזור הפגנות ואירועים דומים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חיילי ארצות הברית מוצאים עצמם נקלעים למצבים בהם עליהם להשתמש בכלי נשק לא קטלניים: הפגנות שיוצאות משליטה, המונים זועמים, ומקרים דומים. הסקרמנטו בי מדווח כי בשבוע שעבר חשף הפנטגון נשק חדש: "מערכת המניעה האקטיבית".

אל תתנו לשם להטעות אתכם: מדובר ברובה אימתני, היורה קרן בלתי נראית. כאשר הקרן פוגעת בגוף האדם, היא חודרת את העור בעומק של 1/64 אינצ'ים, ומעלה את טמפרטורת הדם ל-130 מעלות בתוך פחות משניה. חיישני הכאב גורמים לאדם לחשוב שהוא עולה באש. עד כה, אף אחד לא הצליח לעמוד מול הקרן במשך יותר משלוש שניות. הנשק חודר בגדים, אבל נבלם על ידי שכבת שריון, ולו הדקה ביותר.

הנשק מיועד למנוע ממפגינים מלהתקרב לאזורים בהם אינם רצויים. היתרון העיקרי שלו, מבחינת הצבא, הוא שהוא איננו גורם נזק בלתי הפיך: העור באזור הפגיעה הופך לאדמדם, וזו תוצאת הלוואי היחידה, מבטיח הפנטגון.

אבל הנשק החדש מעורר דאגות אחרות. ארגוני זכויות אדם כבר הביעו דאגה מהשימוש שניתן לעשות בו לצרכי עינויים. הם מציינים שהנשק אידיאלי לצורך זה: הוא גורם כאב עז, אבל כמעט ואיננו מותיר סימנים. מפתחי הנשק התרעמו על הטענות ואמרו שאין הם מעלים על דעתם שימוש כזה בהמצאה שלהם; ארגוני זכויות האדם ציינו כי משעה שאמצעי עינוי קיים, מישהו כבר ישתמש בו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by