בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
גזר דינו של ברגותי: 5 מאסרי עולם ו-40 שנים 
 
 ברגותי מובא לבית המשפט להקראת גזר הדין (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ביהמ"ש המחוזי בתל אביב העניק את גזר דינו של ברגותי. מאסרי העולם ירוצו באופן מצטבר. לפני מתן גזר הדין ברגותי אמר שהוא כופר בסמכות בית המשפט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (ראשון) עונש של חמישה מאסרי עולם מצטברים ועוד 40 שנים על מרואן ברגותי, לשעבר מפקד הפתח בגדה, שהורשע ברציחתם של חמישה ישראלים, ניסיון רצח וחברות בארגון טרור.

ברגותי נשא נאום לפני הקראת גזר הדין, בו אמר שהוא כופר בסמכות בית המשפט, השווה בין השופטים ל"טייסים המטילים פצצות על ילדים" וסרב לשמוע את גזר הדין. ברגותי התקבל בבית המשפט בקריאות תמיכה של פעילים שהגיעו להפגין למען שחרורו.

גזר הדין מביא לסיומן שנתיים של הליך משפטי נגד ברגותי שהורשע ב-20 במאי. הוא הורשע באחריות ישירה לשלושה פיגועים בהם נרצחו חמישה בני אדם. הוא לא הורשע באחריות על שורה נוספת של פיגועים, שנכללו בכתב האישום, בהם נרצחו 33 בני אדם וזאת משום שבית המשפט קבע כי אין אפשרות על פי הדין הישראלי להרשיעו באחריות לפיגועים אלה.

בגזר הדין נכתב כי למרות שלא ניתן להרשיע את ברגותי בשורת הפיגועים בהם הואשם, "הנאשם עמד בראש מנגנון הטרור שהביא לביצוע פיגועים אלה. הוא הגיש למתכנני הפיגועים ומבצעיהם סיוע כללי שהתבטא בהספקת כספים ואמצעי לחימה, עודד והמריץ את אנשיו להמשיך ולבצע פיגועי רצח, ותמך בכל דרך אפשרית בראשי חוליות הטרור שתכננו והוציאו לפועל את הפיגועים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by