בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משבר כוח אדם בצבא האמריקני 
 
 חיל אמריקני בעיראק (רויטרס)   
 
חדשות נענע

לצבא האמריקני אין מספיק כוח אדם כדי להחליף את החיילים הנמצאים בעיראק ובאפגניסטן. עכשיו מאריכים את משך השירות בחו"ל של החיילים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הצבא האמריקני קטן מדי: אין מספיק כוח אדם להחליף את החיילים המוצבים כעת בעיראק ובאפגניסטן. הפנטגון הודיע אתמול (ראשון) על הארכת משך השירות של החיילים.

דבר זה יוצר משבר בשורות הצבא. עם גיוסו, חותם החייל על חוזה, המפרט את משך הזמן שניתן להציבו מחוץ לארצות הברית ואת משך השירות שלו. כעת, בניגוד לתנאי החוזה, חיילים שהיו אמורים לחזור לארצות הברית, או אף להשתחרר בכלל, מוצאים את עצמם ממשיכים לשרת בעיראק. לדבר יש השפעות קשות על המוראל, שבהתחשב בכך שהפנטגון לא שילם את המשכורות לחיילים במשך חודשיים נמוך גם כך.

לאחר מלחמת ויאטנם, ביטלה ארצות הברית את גיוס החובה. עכשיו טוענים בקונגרס שבפועל, הכניס הצבא את הגיוס בדלת האחורית. הארכת השירות של המגויסים, המכונה "עצירת גריעה" על ידי הפנטגון, פוגעת גם במוטיבציה של מתגייסים חדשים, שלומדים שאת החוזה שהם חותמים ניתן להפר.

המשבר לא היה בלתי צפוי: כבר בסוף השנה שעברה, התריעו פרשנים ואנשי צבא על המשבר המתקרב. שר ההגנה רמספלד נצמד לחזונו של צבא קטן ומתוחכם, וסירב להגדיל את מספר החיילים המתגייסים. ביקורת זו על רמספלד מצטרפת לביקורת על כך שהכניס לעיראק כוחות קטנים מכדי לשלוט בה, לאחר הנצחון במלחמה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by