בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תכנית ההתנתקות המתוקנת 
 
 מבט אווירי על ההתנחלות גנים בשומרון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

הממשלה אישרה התנתקות בלי פינוי יישובים, אבל עם הקפאת בנייה, וועדת חריגים לבנייה שלא תוקפא ומנגנון הכנה לפיצוי למתנחלים שאולי יפונו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממשלת ישראל אישרה אתמול (ראשון) את תכנית ההתנתקות המתוקנת ברוב של 14 שרים מול 7 מתנגדים. להלן עיקרי התכנית, הסעיפים ששונו והתווספו בעקבות הצעת הפשרה של השרה ציפי לבני, מסומנים בשחור.
 

עיקרי התכנית

הממשלה מאשרת את תכנית ההתנתקות המתוקנת, אולם אין בהחלטה זו כדי לפנות יישובים.
לאחר סיום עבודת הכנה תשוב הממשלה ותתכנס כדי לקיים דיון נפרד ולהחליט אם לפנות יישובים אם לאו, איזה ישובים ובאיזה קצב, בהתחשב בנסיבות באותה עת
 

התהליך

תתבצע עבודת ההכנה הנדרשת ליישום התכנית, לרבות עבודת מטה לקביעת קריטריונים, גדרות, היערכות והכנת החקיקה הנדרשת. מייד לאחר סיום עבודת ההכנה יתקיים דיון בממשלה לצורך קבלת החלטה בדבר פינוי היישובים בהתחשב בנסיבות לאותו הזמן - אם לפנות או לא ואילו יישובים. הממשלה תדון בפינוי האפשרי של כל אחת מהקבוצות בנפרד.
 
 

קבוצות ההתנחלויות שיפונו או לא

קבוצה א: התנחלויות הרצועה, מורג, נצרים וכפר דרום
קבוצה ב: ההתנחלויות בשומרון, גנים, כדים, שא-נור וחומש
קבוצה ג: ההתנחלויות בגוש קטיף
קבוצה ד: התנחלויות צפון הרצועה, אלי סיני, דוגית וניסני
 

רצועת עזה

עבודות הקמת גדר ההפרדה יימשכו (רויטרס)
 עבודות הקמת גדר ההפרדה יימשכו (רויטרס)   
ישראל תפנה את ההתנחלויות ברצועת עזה ותערך מחדש מחוץ לשטח הרצועה. עם השלמת הפינוי לא תישאר נוכחות צבאית ישראלית קבועה במרחב היבשתי של הרצועה. צה"ל ימשיך לשלוט בציר פילדלפי ובמרחב האווירי והימי של הרצועה, וישמור את הזכות לפעול בתוך הרצועה. בהמשך, ישראל תשקול לפנות את ציר פילדלפי, בהתאם למידת שיתוף הפעולה המצרי בנושא.

רוב המבנים בהתנחלויות יהרסו. מתקנים תעשייתיים וחקלאיים בהתנחלויות, יעברו למשמורת של גורם בינלאומי שיפקח על השימוש הפלסטיני בהם. אזור התעשיה ארז יעבור לאחריות גורם פלסטיני או בינלאומי מוסכם. התכנית מציעה להקים איזור תעשייה פלסטיני-ישראלי-מצרי בגבול המשותף בין שלוש המדינות.
 

יהודה ושומרון

ישראל תפנה אזור בצפון השומרון ובו ההתנחלויות גנים, כדים שא נור וחומש. כל המתקנים הצבאיים באזור יפונו ויערכו מחדש מחוץ לאזור. בתום הפינוי לא תישאר נוכחות צבאית קבועה באזור. הכוונה להשלים את תהליך הפינוי על סוף שנת 2005.

גדר ההפרדה:
ישראל תמשיך בבניית הגדר, אך "התוואי יביא בחשבון שיקולים הומניטריים".
 

עבודות ההכנה

תהליך של פינוי כרוך בהשלכות אישיות משמעותיות רבות למתיישבים המפונים. על ממשלת ישראל מוטלת החובה לשים לנגד עיניה בביצוע התכנית את ההשלכות על המתיישבים המפונים ולהקל עליהם ככל שניתן.

ממשלת ישראל רואה חשיבות רבה בהידברות עם האוכלוסיה המיועדת לפינוי בנושאים הנוגעים ליישום התכנית, לרבות בנוגע לפינוי ולפיצוי, ותפעל לקיום הדברות זו.

מסגרת ארגונית:
תוקם מסגרת ארגונית שמטרתה לטפל ולסייע בכל הנושאים הקשורים לביצוע התכנית. מוקמת בזאת ועדה לענייני פינוי ופיצוי והתיישבות חלופית, אשר מתפקידה יהיה להכין את החקיקה בדבר פינוי ופיצוי, פרטי העקרונות והמדדים לפיצוי.

הוראות מעבר:
בתקופת הביניים שמיום קבלת החלטה זו, יוחלו ההוראות הבאות: פעילויות מוניציפליות וקהילתיות ושירותים להם זכאים התושבים יימשכו כסדרם, לרבות שירותי המועצה האזורית, בטחון, חינוך, רווחה, תקשורת, שירותי בריאות וכו'. תכניות בינוי ופיתוח שטרם החל ביצוען "לא יוקדמו לביצוע" - יוקפאו.

תוקם וועדת חריגים שתהייה רשאית להתיר ביצוע תכנית שהוקפאה או להחליט שלא לקדם תכניות שכבר החל ביצוען. בראש הוועדה יעמוד מנכ"ל משרד ראש הממשלה וישתתפו בה מנכ"לי משרד האוצר והפנים.

פיצוי:
היום הקובע לזכות הפיצוי הינו יום קבלת החלטת ממשלה זו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by