בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוחרים נשיא  
 
 
חדשות  נענע

בצהרים הסתיימה ההצבעה החשאית בכנסת לבחירת נשיא המדינה; עד הרגע האחרון ניסו שני המועמדים לגייס תמיכה בסיעות החרדיות; במערכת הפוליטית מעריכים: פרס ינצח

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הסתיימה בצהרים (שני) ההצבעה במליאת הכנסת לבחירת הנשיא השמיני של מדינת ישראל. בשעה זו סופרים בכנסת את הקולות, כל זאת כאשר ברקע עתירה, שהוגשה הבוקר, נגד מועמדותו של פרס.
 
ההצבעה שהחלה בסביבות השעה 11:00 נערכת באופן חשאי, ועל המנצח לזכות לפחות ב-61 קולות.

הראשונים להיכנס מאחורי הפרגוד האטום במליאה היו המועמדים שמעון פרס ומשה קצב. ואחריהם נכנסו חברי הכנסת אחד אחד אל מאחורי הפרגוד, והכניסו למעטפה אטומה פתק לטובת קצב או פרס, או שבחרו להכניס פתק לבן.
 

ההערכה: פרס ינצח

עוזי ברעם מעריך לפני פרסום התוצאות הרשמיות כי פרס ינצח עם 70 קולות, 45 חברי כנסת יצביעו בעד קצב וחמישה ימנעו. לימור לבנת אמרה כי הפער יהיה מצומצם בהרבה.

מועצת חכמי התורה העניקה לחברי ש"ס חופש הצבעה, עובדה שתעזור, ככל הנראה, לשמעון פרס. לא ברור כיצד יצביעו חברי יהדות התורה, ככל הנראה, הם יתמכו בפרס.

מעיתון "מעריב" נמסר כי גם בקואליציה וגם באופוזיציה אומרים, שניצחון של קצב יהיה הפתעה עצומה.
 
 

מחר ההשבעה בבית הנשיא

שני המועמדים, אשר הצביעו ראשונים במליאה, מחכים כעת לתוצאות הרשמיות, שימסרו להם על ידי משלחת בראשות יושב ראש הכנסת, אברהם בורג.

מחר יערך הטקס הרשמי, ובו יצהיר המנצח אמונים למדינת ישראל. בכל מקרה מחר צפוי להיכנס סגנון חדש לבית הנשיא אחרי כהונתו של עזר ויצמן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by