בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסת הדפה הצעות האי-אמון של האופוזיציה 
 
 משטר דיקטטורי לא יתנהל לאורך זמן. ישי (אתר הכנסת)   
 
חדשות נענע

הכנסת הדפה היום את שני נסיונותיה של האופוזיציה להפיל את הממשלה. את ההצעות הגישו סיעת מר"צ יחד עם הסיעות הערביות, וסיעת ש"ס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יו"ר הכנסת, ראובן רבילין, הודיע הערב (שני) על ביטול הדיון בכנסת בנושא תוכנית ההתנתקות. ביטול הדיון מסייע לשרון, זאת מכיוון שלפחות 12 חברי כנסת בליכוד התכוונו להצביע נגד הודעתו המדינית.

הדיון, שהיה אמור להערך מחר בהשתתפות ראש הממשלה, אריאל שרון, בוטל לאחר ששלוש מסיעות האופוזיציה הסירו את חתימותיהן מההסכמה לקיים את הדיון, זאת במחאה על הימנעותה של סיעת העבודה בהצבעות האי אמון היום, נגד הממשלה.

שלוש הסיעות שהסירו את חתימותיהן, ש"ס, יהדות התורה וחד"ש, מסרו כי אין בדעתן להרשות למפלגת אופוזיציה שאינה מתנהלת כאופוזיציה לקחת חלק בדיון. זאת מכיוון שנציגי העבודה היו אמורים לשאת את הנאום המרכזי במהלך הדיון.

מפלגת העבודה אינה מייצגת את ש"ס, אמר יו"ר ש"ס, חבר הכנסת אלי ישי. לדבריו, "לא יכולים לחיות בשני עולמות כאשר הקואוליציה נמצאת על כרעי תרנגולת".
 

הכנסת הדפה שתי הצעות אי-אמון

 
הכנסת דחתה היום (שני) את שתי הצעות האי-אמון שהגישה האופוזיציה, זאת לאחר שנכשלו מאמצי האופוזיציה להשיג רוב של 61 חברי כנסת על מנת להפיל את הממשלה.

את ההצעה הראשונה, בעניין משבר השכר ברשויות המקומיות, הגישה מר"צ, יחד עם הסיעות הערביות. ההצעה נדחתה ברוב של 46 חברי כנסת שהצביעו נגד, מול 31 שהצביעו בעד. 15 חברי כנסת נמנעו.

את הצעת האי-אמון השניה הגישה סיעת ש"ס, בעניין המשבר ברשויות המקומיות ובעניין המשבר במועצות הדתיות. הצעה זו נדחתה ברוב של 42 מתנגדים מול 31 תומכים. 22 חברי כנסת נמנעו.

"הממשלה הנוכחית היא הגרועה ביותר ויש לנו רק אופציה אחת והיא להפיל אותה", אמר חבר הכנסת אחמד טיבי מסיעת חד"ש, שתמך בהצעות האי-אמון. "לשם כך", אמר טיבי, "נתמוך אפילו בהצעת האי אמון של ש"ס".

בנימוקיו להצעת האי-אמון אמר יו"ר סיעת ש"ס, ח"כ אלי ישי, כי הממשלה מטעה את הציבור. "תודו שמשטר דיקטטורי ורפובליקת בננות לא יוכלו להתנהל לאורך זמן", אמר ישי והוסיף: "הממשלה התנתקה ניתוק גמור מאזרחי מדינת ישראל".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by