בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בסיום הסיבוב הראשון: קצב זוכה ב-60 קולות 
 
 
חדשות  נענע

אבל עדיין לא נבחר לנשיא מכיוון שיש צורך ברוב מיוחס של 61 מחברי כנסת; שמעון פרס קיבל 57 קולות בלבד; זאת בניגוד מוחלט לכל הציפיות במערכת הפוליטית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בסיום הסיבוב הראשון לבחירתו של נשיא המדינה מקבל משה קצב 60 קולות, ושמעון פרס 57 קולות. עם זאת קצב עדיין לא זכה בבחירות לנשיאות מכיוון שיש צורך ברוב מיוחס של 61 קולות. כעת מחכים לפרסום תוצאותיו של הסיבוב השני בהצבעה.
 
בתגובה לתוצאות אומר משה קצב: "זו הוכחה שרוב חברי הכנסת רוצים אותי ושלאורך כל הדרך כל התחזיות לא היו נכונות. כעת חסר לי קול אחד ואני מתכוון להגיע אליו".

קצב קרא מעל בימת הכנסת למתלבטים להצביע עבור המועמד שיש לו רוב. ליאור קצב, אחיו של המועמד לנשיאות, אומר כי הבחירות לא הסתיימו, וכי הוא מציע לכולם לחכות להצבעה של הסיבוב השני.
 

ניסיונות של הרגע האחרון

ברעם, שצפה קודם לכן כי פרס ינצח עם 70 קולות, אומר כי התאגדות פוליטית של כל המחנה, שפועל נגד ישראל אחת בדרך לשלום, פוגעת בבחירתו של פרס. "רמון אשר ריכז את הבחירה מנסה לעשות עבודה של הרגע האחרון", דברי ברעם.

לחצים כבדים הופעלו משני הצדדים על חברת הכנסת מרינה סולודקין, אשר הכריזה כי שמה פתק לבן בסיבו הראשון. סולודקין אמרה לאחר ההצבעה כי שינתה את הצבעתה.

לחץ רב הופעל עם על חברי הכנסת הערבים וחברי הכנסת של ש"ס.
 
 

יולי תמיר: שיקולים קטנוניים של ש"ס

השרה יולי תמיר אומרת כי הכתובת לתוצאה בסיבוב הראשון היא ש"ס. "מדובר בשיקולים קטנוניים שלא היה להם מקום ברגע הזה. אסור שנשכח כי אנו בוחרים בנשיא", דברי תמיר.

חבר הכנסת שלמה בניזרי מש"ס אומר מנגד "בפוליטיקה הכל פתוח, ושום דבר לא מאוחר. מדוע באים אלינו בטענות כאשר שמונה חברי כנסת אחרים בגדו בפרס, ובהם חברי כנסת של ישראל אחת". לדבריו, הרב עובדיה יוסף נתן חופש הצבעה מוחלט, וכל אחד בש"ס הצביע לפני מצפונו.

מגלי צה``ל נמסר כי מקורבי דרעי מאשימים את סיעת ש"ס ואת הרב עובדיה יוסף, בכך שתמכו בסתר במועמדותו של קצב, בשל החשש שפרס יתן חנינה לדרעי לאחר בחירתו.

ראש מרצ, יוסי שריד, מאשים גם הוא את ש"ס. "יש חברי כנסת שאי אפשר לסמוך עליהם, שאי אפשר לתת בהם אמון, ולכן אני אחרון המופתעים בכנסת. חשבתי שפרס מנצח, אבל הרשתי לעצמי להאמין שההפרש יהיה קטן יותר", דברי שריד. יושב ראש שינוי טומי לפיד אמר "אני לא מופתע שש"ס שוב רימתה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by