בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פילוג במפד"ל: איתם ולוי התפטרו מהממשלה 
 
 לפעול מבחוץ או מבפנים? (לעמ)   
 
חדשות נענע

לאחר דיון סוער במרכז המפד"ל, הודיעו השניים על התפטרותם. מכתבי התפטרות הוגשו לראש הממשלה. בכך הפכה הממשלה לממשלת מיעוט

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אריאל שרון, נפגש הלילה (שלישי) עם שר הרווחה, זבולון אורלב. בפגישתם דנו השניים בהתפתחויות הפוליטיות האחרונות, עם התפטרותם מהממשלה של יו"ר המפד"ל, השר אפי איתם, וסגן השר, יצחק לוי.

השרים איתם ולוי הודיעו היום על התפטרותם מן הממשלה, ומסרו מכתבי התפטרות לראש הממשלה שרון. בכך איבדה ממשלת שרון את הרוב בכנסת, עליו נאבק שרון קשות, והפכה לממשלת מיעוט, בת 59 חברי כנסת.

לאחר ישיבה סוערת במרכז המפד"ל, התקבלה הצעת פשרה: המפד"ל תשאר בממשלה לשלושה חודשים נוספים ואז תחליט על המשך דרכה. בתוך כך התנהלו חילופי דברים קשים בין תומכי הפשרה, בראשות אורלב, ובין תומכי פרישת המפד"ל מהממשלה. ח"כ שאול יהלום האשים את סגן השר לוי ב"תקיעת סכין בגב". לפורשים אמר אורלב שהם "עושים מעשה זמרי ודורשים שכר כפנחס".
 

"דגל שחור מתנוסס מעל חזון הממשלה"

 
מכתב ההתפטרות של איתם היה חריף מאד. "דגל שחור מתנוסס מעל חזון הממשלה", כתב איתם והוסיף כי שרון רוצה לראות את גוש קטיף "נקי מיהודים". אם היו מתרגמים זאת לשפה אחרת, כתב איתם, זה היה "נשמע נורא ואיום". עוד כתב איתם כי הממשלה "מקימה מדינת חמאס על מגש של דם יהודי".

במפד"ל כבר פועלים בגלוי ובחשאי להחלפתו המיידית של איתם כראש התנועה. איתם ולוי, מצידם, בודקים אפשרות להצטרף לאיחוד הלאומי. אורלב אף דרש מאיתם בפירוש, כי עם התפטרותו מהממשלה - יתפטר גם מראשות המפד"ל, וזאת כדי שהתנועה לא "תדבר בשתי קולות". איתם, עם זאת, סירב.

יו"ר הסיעה בכנסת, ניסן סלומיאנסקי, הכחיש הלילה את הטענות לפיהן הובטח לו תפקיד בממשלת שרון. כך דווח בגלי צה"ל. לדבריו, לא יסכים לקבל תפקיד שר בממשלה.
 

הרב אליהו: לשום אדם אין זכות לעקור ישובים

פרישת השרים איתם ולוי באה על רקע מכתב ששיגר הבוקר הרב מרדכי אליהו, רב הסיעה, אל השניים. במכתבו, המליץ להם אליהו לפרוש מן הממשלה. עם זאת הדגיש בטרם יפרשו, עליהם להפגש פעם נוספת עם שרון, ולבדוק מחדש ומקרוב את מטרותיו.

"אין זכות לשום אדם, לא לראש הממשלה, ולא לממשלה עצמה לעקור יישוב יהודי בארץ ישראל ולמסור שום חלק מארץ ישראל לשום גורם זר", כתב הרב אליהו במכתבו אל השרים, והוסיף: "לפיכך, אני מורה לכם בזאת כי אין להיות שותפים בממשלה זו, ועליכם לפרוש מיידית מהממשלה ומהקואליציה".

המחלוקת במפד"ל החלה ביום ראשון, בעקבות האישור העקרוני של תכנית ההתנתקות בממשלה. לאחר אישור התוכנית אמר איתם כי "אף יהודי ציוני מוסרי לא יוכל לתת ידו לאחת ההחלטות השחורות ביותר שקיבלה ממשלה בישראל". אורלב, שמתנגד לפרישה, אמר בתגובה לאישור התוכנית כי יש להישאר בקואליציה, במטרה לסכל מבפנים את ביצוע התכנית.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by