בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משה קצב הוא נשיא המדינה השמיני 
 
 
חדשות  נענע

ניצח ברוב של 63 חברי כנסת מול 57 חברי כנסת שהצביעו בעד פרס

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משה קצב נבחר אחר-הצהרים (שני) ברוב קולות לנשיאה השמיני של מדינת ישראל. מדובר בנשיא הראשון מאז קום המדינה שנבחר מטעם הליכוד.

אחרי שלא הייתה הכרעה בסיבוב הראשון של הבחירות החשאיות לנשיאות בכנסת, מנצח קצב בסיבוב השני ברוב של 63 חברי כנסת לעומת 57 אשר תמכו בשמעון פרס.
 

"פוליטיקה מסריחה"

"הפוליטיקה הזו מסריחה. בפעם ראשונה ששמעון פרס מגיע לזה שהעם רוצה אותו, אבל הכנסת בועטת בו, כמנהגה", אמר חבר הכנסת, אבי יחזקאל.

חבר הכנסת טומי לפיד אמר כי אילו היו מציגים את נשיא בית המשפט העליון לשעבר, מאיר שמגר, למועמד, כפי שסיעתו הציעה בעבר- "כל הביזיון הזה היה נחסך", כהגדרתו.

"זו סצינה שלא הוסיפה כבוד לממלכתיות הישראלית. רציתי שדמות עם שיעור קומה כמו פרס תבחר ולא קצב. אני מאחר לו הצלחה", דברי לפיד.
 
 

ישי: חברי הכנסת של ישראל אחת נושאים באחריות

יושב ראש ש"ס, אלי ישי, האשים את ישראל אחת ואמר כי הם פגעו קשות בשמעון פרס. "בש"ס היה חופש הצבעה, יש לנו הערכה לשני המועמדים, ואני מאחל להם בהצלחה", דברי ישי.

"הייתה כאן התלכדות של סיבות רבות שהביאו לבחירתו של קצב. אני חושב שגם מתוך הגוש שלנו היו בודדים שהצביעו עבור קצב. מבחינת הממשלה, זה לא טוב", הדגיש שר האוצר, אברהם שוחט. 

"בשורה אמיתית"

חברת הכנסת, נעמי בלומנטל, אומרת כי הזכייה בנשיאות מגיעה לקצב: "מדובר בבשורה אמיתית".

סילבן שלום אמר כי התוצאות אומרות חד משמעית שהערכות התקשורת כשלו: "עליכם לחשוב על הפעם הבאה", הוא הדגיש.

"אני לא המום", אמר רוני מילוא, "אני שמח בשביל משה קצב, אבל מאוד עצוב בשביל שמעון פרס. הוא היה בטוח בניצחונו, וכך גם כולם. לבי עם שמעון פרס שהפסיד, מדובר בטרגדיה אישית עבורו". מילוא אמר כי יש לשקול להעביר את בחירת הנשיא לידי הציבור כולו.

חבר הכנסת יצחק מרדכי איחל לקצב הצלחה וסירב בעד מי הצביע.
 

ידיעות קודמות

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by