בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
על שולחנה של ה-G8: עיראק ורפורמות דמוקרטיות 
 
 הוועידה מתנהלת תחת אבטחה כבדה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נציגי 8 המדינות המתועשות הגיעו לג'ורג'יה וינסו להגיע להחלטה בנוגע לחובה הלאומי של עיראק ולרפורמות במדינות ערב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מנהיגי שמונה המדינות המתועשות הגיעו ל"סיי איילנד" בג'ורג'יה לקראת פתיחת הוועידה הכלכלית היום (שלישי). הוועידה תנסה לקבל החלטה בנוגע לחוב הלאומי של עיראק. ארצות הברית תעלה הצעת החלטה לפיה יימחקו 80 אחוזים מהחוב הלאומי של עיראק, לקראת העברת הממשל במדינה לעיראקים, בסוף החודש.

על פי ההצעה, החוב יעמוד על כ-120 מיליארד דולר ושאר החוב יימחק. גורם בכיר אומר כי "יש כאן משחק פנימי, משום שמחיקת החוב של עיראק חייבת להשפיע על היחס למדינות מתפתחות אחרות". צרפת ורוסיה, שעיראק חייבת להן סכומים גדולים , פועלות למען הקטנת האחוז שיימחק. בריטניה מבקשת להעביר החלטה על פעולה רחבת היקף, הכוללת מחיקת חובות וסחר בינלאומי גדול יותר בעיראק.

בוועידה תנסה ארצות הברית גם לקדם את תכניתה לביצוע רפורמות דמוקרטיות במדינות ערב. "אסור למדינות ערב להשתמש בסכסוך הישראלי-פלסטיני כתירוץ להמנעות מביצוע רפורמות דמוקרטיות", כך אמר אתמול בכיר בבית הלבן. בארצות ערב, לעומת זאת, טוענים כי פתרון הסכסוך עומד בראש סדר העדיפויות.

במסגרת היוזמה, ארצות הברית תקרא למדינות ערב ודרום אסיה לאמץ רפורמות פוליטיות ולחזק את מעמד זכויות האדם בשטחיהן. בתמורה תבטיח סיוע בטחוני וכספי מוגדל למדינות ותעזור בחיזוק הקשרים הפוליטיים של המדינות עם המערב. לפי הדיווח, היוזמה מתבססת על מודל הסכמי הלסינקי מ-1975, במסגרתם הבטיחה ארצות הברית סיוע דומה למדינות ברית המועצות.

בפסגה הכלכלית ישתתפו נציגים מארצות הברית, צרפת, גרמניה, קנדה, איטליה, יפאן, בריטניה ורוסיה. לקראת הפסגה התקבלו בארצות הברית התרעות רבות על ניסיונות לבצע פיגועים בפסגה, והיא מתקיימת תחת אבטחה כבדה. המראות המוכרים מוועידות קודמות, של הפגנות נגד הגלובליזציה, יימנעו הפעם, משום שהמשטרה מונעת ממפגינים להגיע לאי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by