בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טורקיה החזירה את השגריר להתייעצות 
 
 השווה את הפעולות בעזה לפעולות טרור. ארדוגן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בתחילת השבוע יצטרף אליו הקונסול הכללי. ישראל: טורקיה מביעה את מורת רוחה מהפעילות הצבאית בשטחים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השגריר הטורקי בתל אביב, סינרליאולו פרידון, הוחזר להתייעצויות באנקרה. בתחילת השבוע הבא יצטרף אליו הקונסול הכללי הטורקי. בטורקיה אומרים כי מדובר בצעד להבעת מורת רוח מהפעולות צהבאיות של ישראל. דוברת השגרירות אמרה ל"הארץ" כי ההתייעצויות נועדו למציאת דרכים להוריד את המתח הישראלי-פלשתיני.

YNET מדווח כי במשרד החוץ ידעו על הכוונה להחזיר את השגריר להתייעצות והחליטו לשמור על הדבר בסוד, כדי לשמור על פרופיל נמוך ולא לעורר משבר. עם זאת, הגורמים השונים אומרים כי השגריר ישוב לתל אביב בעוד ימים מספר וכי לא צפו משבר דיפלומטי חמור בין ישראל לטורקיה.

שר החוץ הטורקי, עבדאללה גול, הודיע כבר לפני שבועיים כי טורקיה שוקלת להחזיר את שגרירה בישראל לצורך התייעצויות. גול אמר לעיתונאים כי בטורקיה מודאגים מהמשך פעילותה של ישראל בעזה ומהמבוי הסתום בתהליך השלום וכי בשל כך ייתכן שהשגריר יזומן לאנקרה להתייעצויות וישוב לישראל במועד מאוחר יותר.

לאחרונה גוברת הביקורת בטורקיה על פעולות ישראל כלפי הפלסטינים. בפגישה שערך ראש ממשלת טורקיה, רג'פ טייפ ארדוגן, עם שר התשתיות, יוסף פריצקי, אמר ארדוגן כי טורקיה מחשיבה את פעולות ישראל בעזה כפעולות טרור וכי אין הבדל בין פעולות הטרוריסטים הפלסטינים ופעילות צה"ל להריסת בתים ופגיעה בחיי התושבים ברפיח.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by